Štve vás pomalý internet? Tak vyplňte dotazník

Ještě až do 22. srpna může kterákoliv domácnost v Česku během pěti minut vyplnit na internetu jednoduchý anonymní dotazník, který slouží pro potřeby celorepublikového průzkumu využívání internetu. Průzkum organizují Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s agenturou Grant Thornton Advisory.

Průzkum Využívání internetu v českých domácnostech zjišťuje, jak jsou Češi spokojení s rychlostí a cenou za připojení k internetu a jakou mají představu o připojení domácností k internetu v budoucnu. Zanalyzuje se tak skutečná poptávka domácnostmi po internetu.

Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Průzkum se skládá z 15 otázek, které vyplze snadno zodpovědět během pěti minut. Dotazník je anonymní. Na konci dotazníku je možné uvést e-mail, na který organizátoři průzkumu rádi zašlou jeho výsledky.

Průzkum  je podpořen řadou měst a obcí, které mají zájem o to, aby na svém území dosáhly na kvalitnější i levnější připojení občanů k internetu.  Například město Louny základní informaci o průzkumu a odkaz na něj vyvěsilo na svém webu. Podobně učinily město Duchcov nebo obce Vrbátky a Vrchoslavice na Prostějovsku či obec Horní Studénky na Šumpersku.

Také kraje nabádají města a obce, aby občany upozonily na zmíněný průzkum. Tak třeba Olomoucký kraj tuto výzvu uvedl titulkem: Štve vás pomalý internet? Tak vyplňte dotazník. O průzkumu informoval také Kraj Vysočina a další.*

Dotazník je dostupný na: https://grantthornton.eu/pruzkumint/.

/zr, rš/

Ilustrační foto: Grant Thornton Advisor

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down