Svaz měst a obcí ČR se dohodl na spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví

V sídle Svazu měst a obcí České republiky (SMO ČR) se ve třetím srpnovém týdnu sešli předseda Svazu a starosta Kyjova František Lukl a prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) Jiří Nouza. Cílem setkání bylo slavnostní podepsání memoranda o vzájemné spolupráci.

Podepsané memorandum je výsledkem v posledních měsících užšího kontaktu mezi oběma organizacemi a shod, které svazy nalezly. Obě strany jeho podpisem deklarovaly vzájemnou spolupráci v oblasti podpory investic, základního školství s cílem popularizace oborů, které povedou ke zvýšení technické gramotnosti žáků, v oblasti odborných vzdělávacích akcí a v legislativní oblasti.

„Jednou z klíčových oblastí pro rozvoj života měst a obcí je určitě bytová výstavba,“ uvedl předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl a dodal: „Její restart budeme ze všech sil podporovat. Zároveň je pro nás důležitá i oblast základního školství, kde chceme se Svazem podnikatelů ve stavebnictví (SPS) popularizovat získávání technických a manuálních dovedností žáků.“
Oběma stranám je známa situace například v bytové výstavbě a chtěly by posílit finanční pobídky a zjednodušit realizaci alokovaných prostředků, jak formou nájemního bydlení, tak například formou družstevního vlastnictví bytů.
Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza vyjádřil potěšení nad tímto krokem: „Jsem rád, že se shodujeme na zásadní roli českého stavebnictví. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat a těším se na ni.“
Memorandum nabylo účinnosti dnem podpisu.

/zr/*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down