Svaz měst a obcí ČR uhájil zachování stavebních úřadů na obcích

Na dnešním jednání předsedy Svazu měst a obcí ČR a starosty Kyjova Františka Lukla s premiérem Andrejem Babišem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou bylo potvrzeno svazem požadované zachování stavebních úřadů na obcích.

Jsme velice rádi, že konstruktivní debata ohledně návrhu nového stavebního zákona vedla k tomuto kroku a děkujeme i za podporu prvnímu místopředsedovi vlády a ministru vnitra ČR Janu Hamáčkovi, který se také pro zachování stavebních úřadů na obcích vyslovil,“ konstatoval po jednání František Lukl.

Ve čtvrtek 16. ledna 2020 bude František Lukl o tomto řešení jednat i s dalšími organizacemi, které projevovaly svoje nesouhlasná stanoviska s návrhem stavebního zákona, a to se Sdružením místních samospráv ČR a se Spolkem pro obnovu venkova.

Jednoznačně se všichni shodujeme na nezbytnosti urychlení povolování stavebních řízení, ať už se bude jednat o veřejnou infrastrukturu či o stavbu rodinných domů. Proto věříme, že i naše náměty a názory ohledně dalších ustanovení stavebního zákona budou také tak konstruktivně přijaty a zapracovány do novely. Týká se to zejména institutu vážení veřejného zájmu, územního plánování či plánovacích smluv,“ dodal František Lukl.*

/zr/

K foto:

František Lukl informoval o výsledcích svého jednání i diváky České televize

Foto: archiv SMO ČR

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down