Svaz měst a obcí žádá vládu o urgentní pomoc pro exponované pracovníky v první linii obrany před koronavirem

Svaz měst a obcí ČR apeluje na vládu a žádá o zajištění vybavení ochrannými pomůckami pro exponované osoby na nezastupitelných pozicích.

Situace je urgentní a závažná,“ konstatoval František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) a starosta Kyjova, a pokračuje: „Jednotky sboru dobrovolných hasičů, poskytovatelé a pracovníci sociálních služeb, sociální pracovníci, strážníci městských a obecních policií, osoby, které jsou zaměstnány jako obsluha čistíren odpadních vod, zaměstnanci úřadů, kteří jsou ve styku s veřejností, pracovníci, kteří jsou v kontaktu s dětmi a mládeží, nebo například pracovníci primární prevence v adiktologických službách, ti všichni, ale nejenom tito, si zaslouží maximální ochranu při výkonu své práce. A zejména pro tyto jmenované žádáme zabezpečení ochranných pomůcek proti nákaze.“

Díky aktivitě SMO ČR se již podařilo získat příslib ministra zdravotnictví na zajištění ochranných roušek pro zařízení pobytových sociálních služeb.

Současně SMO ČR aktuálně připravil pro starosty, zastupitele, ale i širokou veřejnost speciální rubriku VŠE O KORONAVIRU, kde se mohou dozvědět aktuální informace vydané různými ministerstvy a dalšími kompetentními úřady.

Jsme stále v kontaktu jak s ministerstvy školství, zdravotnictví, tak i vnitra a samozřejmě i s mnoha ostatními subjekty. Rovněž jsme neustále ve spojení s naší členskou základnou a snažíme se našim starostům a zastupitelům poskytnout perfektní zpravodajský servis,“ uvedl dále František Lukl. A dodal: „Máme připravenou rubriku, kde se mohou dozvědět, jak postupovat. Otázek je mnoho a nejlepším způsobem, jak předejít chaosu a panice, je dobrá a praktická informace. Zároveň podáváme i my zpětnou vazbu a informujeme členy vlády a upozorňujeme na dopady opatření, s kterými se naše členské obce setkávají a musejí s nimi pracovat."

Nejen na webové stránce SMO (www.smocr.cz) , ale i na jeho facebookovém profilu (https://www.facebook.com/smocr1/)se mohou zájemci dozvědět novinky, metodické pokyny či odpovědi na nejčastější dotazy.*

/zr/

Na obrázku: nové logo Svazu měst a oébcí ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down