Svět je velká zahrada

Hned dvě mateřské školy v Kopřivnici na Novojičínsku mají nově zrekonstruované zahrady. Jde o pokračování ojedinělého projektu Svět je velká zahrada, díky němuž se koncem května proměnily zahrady u MŠ Krátká a MŠ Francouzská. Zahrada plná pohybu u MŠ Krátká je navržena především k formování jemné i...

Hned dvě mateřské školy v Kopřivnici na Novojičínsku mají nově zrekonstruované zahrady. Jde o pokračování ojedinělého projektu Svět je velká zahrada, díky němuž se koncem května proměnily zahrady u MŠ Krátká a MŠ Francouzská. Zahrada plná pohybu u MŠ Krátká je navržena především k formování jemné i hrubé motoriky dětí. Herní prvky, jako například houpačky, pružinová houpadla, lanové prvky, trampolína, hřiště nebo běžecký ovál, v dětech probouzí sportovního ducha a potřebu pohybu. Podoba Země pohádek u MŠ Francouzská vychází z požadavků na rozvoj komunikačních dovedností dětí, rozvíjí jejich psychickou i fyzickou zdatnost, probouzí v dětech potřebu poznání a v neposlední řadě vzbuzuje zájem o knihy.

Proměna obou zahrad je součástí záměru zrekonstruovat s přispěním dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko všechny zahrady u všech devíti mateřských škol v Kopřivnici.

Evropské peníze rovněž pomohly vybudovat Domov se zvláštním režimem Hladnovská v Ostravě-Muglinově. Domov začal v květnu poskytovat novou sociální službu a zázemí lidem s mentálním postižením, kteří mají přidružené duševní onemocnění a vyžadují speciální péči. Kapacitu domova pro dvanáct osob naplní lidé, kteří dosud žili v Domově Barevný svět nebo v Domově na Liščině. Domov vznikl vestavbou objektu pod přístřeškem bývalého jezdiště pro hipoterapii. Nabídne klientům více prostoru a soukromí a respektuje jejich důstojnost se zřetelem na bezpečnost.

Zahrada kopřivnické MŠ Krátká má v dětech probouzet touhu k pohybu.

FOTO: ARCHIV ROP MORAVSKOSLEZSKO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *