Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

The LivCom Awards: Úspěch českých měst

Finále celosvětové prestižní soutěže LivCom Awards (The International Awards for Liveable Communities - Město, kde stojí za to žít) se v závěru listopadu konalo ve Spojených arabských emirátech ve městě Al Ain. Zástupci měst z celého světa tam soutěžili v disciplínách souvisejících se zlepšováním...

Finále celosvětové prestižní soutěže LivCom Awards (The International Awards for Liveable Communities – Město, kde stojí za to žít) se v závěru listopadu konalo ve Spojených arabských emirátech ve městě Al Ain. Zástupci měst z celého světa tam soutěžili v disciplínách souvisejících se zlepšováním životního prostředí a zvyšováním kvality života svých obyvatel.

Zdravé město Chrudim dosáhlo nejvyššího ocenění, když v tomto finále získalo mimo jiné první místo v hlavní soutěži měst (v kategorii 20 tis. až 75 tis. obyvatel). Druhé místo patřilo městu Kogarah City z Austrálie a třetí místo si vydobyla Jihlava. Finalistou soutěže v kategorii měst do 20 tis.obyvatel byly jihočeské Prachatice.

Chrudim byla dále oceněna v konkurenci 68 projektů z celého světa za dílčí projekty Dům na půl cesty aneb Druhá šance pro život a Nově – lépe – s lidmi!, a získala tak ještě Bronzovou cenu za prezentaci. Jihlava uspěla také na bronz s přihlášeným projektem Centrum environmentální výchovy.

Kompletní přehled výsledků v jednotlivých kategoriích se nalézá na: http://www.livcomawards.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *