Titul Právník roku v kategorii Správní právo dnes převzala advokátka, která obcím a městům zachránila bezmála půl miliardy korun. Janu Zwyrtek Hamplovou znají na radnicích v celé republice

Na slavnostním galavečeru České advokátní komory v Brně byly dnes večer v pěti odborných kategoriích už popatnácté uděleny tituly Právník roku. V kategorii Správní právo prestižní titul získala advokátka z Mohelnice na Šumpersku Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.

Vítězkou kategorie Správní právo soutěže Právník roku 2019 byla dnes večer v Brně prohlášena Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová. Její jméno stojí za významnými soudními rozsudky a v tomto oboru i přednáší a publikuje. Jak v té souvislosti na dnešním galavečeru pořádaném Českou advokátní komorou rovněž zaznělo,  Jana Zwyrtek Hamplová dosud zachránila obcím a městům téměř půl miliardy korun před vrácením či krácením dotací, které chtěl stát zpátky. Jana Zwyrtek Hamplová však zastupuje i jiné veřejnoprávní subjekty, zejména v oblasti dotací a veřejných zakázek.

Vysoký respekt si postupem let získala i za další aktivity. V roce 2007 založila vzdělávací projekt MUNICIPAL, který nabízí praktické a srozumitelné vzdělávání pro právní laiky - starosty a další zastupitele obcí a měst z celé republiky. Jejími přednáškami, semináři a konferencemi tak během uplynulých let prošly tisíce zastupitelů.

Jana Zwyrtek Hamplová se poměrně často velmi kriticky vyjadřuje k bezdůvodné kriminalizaci starostů a dalších volených veřejných funkcionářů obcí a měst, které u soudů rovněž úspěšně zastupuje. Z těchto kauz v posledním roce stačí připomenout zproštěné zastupitele a starostu města Postoloprty či starostu města Kroměříže.

Jana Zwyrtek Hamplová ve svém děkovacím projevu poděkovala porotě soutěže za to, že si povšimla její práce, protože oceněná advokátka se hodně často pohybuje "dole", v obcích a městech. Poděkovala i obcím a městům, které se nebály už v začátcích její  praxe svěřovat jí hodně těžké kauzy, u nichž Jana Zwyrtek Hamplová přicházela s odvážnými nápady na jejich řešení. "Prostě nebály se se mnou do toho jít, a díky tomu dnes také zde stojím. Protože bez odvahy naše práce nejde," poznamenala oceněná advokátka z Mohelnice.

Jana Zwyrtek Hamplová poděkovala rovněž svým blízkým a svým spolupracovníkům. "Bez nich by to totiž nešlo. Dělají mně perfektní servis doma i v práci, i v těžkých životních situacích, ve kterých jsem se ocitla," konstatovala Jana Zwyrtek Hamplová.

Jak dále uvedla, cena, kterou dnes obdržela, je pro ni velice motivující - a jistě i pro jejího přítele a její tým, který se slavnostního galavečera s ní zúčastnil.

"Jako advokátka, která se věnuje už dvacet let samosprávě, mám výhodu - ať se mně kdykoliv a kdekoliv cokoliv stane, zaťukám na radnici  a vím, že mně tam pomohou. Je to super věc," poznamenala v závěru na odlehčení svého projevu.

Jana Zwyrtek Hamplová je i stálou spolupracovnicí Moderní obce a dlouholetou členkou její redakční rady. Od začátku letošního roku na stránkách Moderní obce v rubrice Legislativa běží její nový seriál Stovky otázek a odpovědí aneb Jak řešit situace, které zákon o obcích výslovně neupravuje. Jeho druhé pokračování naleznete v únorovém vydání Moderní obce, které se bude z tiskárny expedovat ke čtenářům už na začátku příštího týdne.*

Srdečně Ti, milá Jano, za celou redakci k dnešnímu významnému ocenění Tvé práce pro města a obce gratulujeme!

/red/

Záznam celého dnešního galavečera v Brně, na němž byly uděleny tituly Právník roku 2019, najdete na: https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=18624. Předání ceny Janě Zwyrtek Hamplové tam můžete sledovat od 37. minuty.

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down