Trend pro rok 2016 aneb Má již vaše město/obec také vlastní mobilní aplikaci?

Zamýšlíme se nad trendy v oblasti moderní komunikace, které se díky svému vývoji dotýkají také otázky komunikace měst a obcí směrem k občanům, turistům či firmám. Standardními důsledky vývoje bývají hodnoty jako komfort, efektivita a úspora času. Vedle těchto hodnot však v rámci modernizace přicházejí i další výhody pro města a obce.

Jedním z pilířů trendů komunikace pro rok 2016 jsou aplikace do chytrých mobilních telefonů a tabletů. Dříve než si povíme o tom, jak vám tyto nástroje umožní popularizovat a maximalizovat městský/obecní informační digitální tok a šetřit čas, poohlédněme se po trendech, které jsou již v naší společnosti zaběhnuté jakožto stoprocentní standard. Typickým příkladem standardu digitální komunikace a prezentace je e-mail a webová stránka. Není pochyb o tom, že digitální svět prostřednictvím e-mailu a webu způsobil raketovou rychlost v transportu informací. Protože je vývoj nezastavitelný, na pomyslnou internetovou digitální „sněhovou kouli“ se automaticky lepí další trendy jako např. sociální sítě (Facebook).

 

Typickým nástrojem uživatele je počítač nebo notebook. Doba si však žádá své. Jistý čas dynamicky stoupají procenta uživatelů, kteří pro sledování internetu – i vašich webových stránek – používají chytrý mobilní telefon nebo tablet. Každý si jistě dovede představit, jak velká je to část populace. S tou samou částí populace může dnes jakýkoli subjekt (zejména město, obec, firma) interaktivně a kvalitně komunikovat, má-li vlastní mobilní aplikaci.

 

Za poměrně krátkou dobu si můžeme všimnout probouzejícího se zájmu tento informační nástroj využívat. Jedním z příkladů můžeme uvést obec Čeladná. Možnost stažení aplikace do mobilů android zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.tripon.obecceladna. Přirozeně je dnes už více měst a obcí, využívající mobilní aplikaci, a jejich počet narůstá čím dál rychleji. Stejně tak se očekává využívání tohoto nástroje i u mikroregionů. Jaké konkrétní přednosti a výhody Čeladná vlastně využívá? V místním obecním zpravodaji se uvádí, že aplikace s názvem Obec Čeladná využívající PepiApp je užitečná ve své přehlednosti a přístupu k informacím. Důležitým marketingovým nástrojem jsou takzvané push oznamovací zprávy, které jsou zdarma zasílány všem uživatelům aplikace například o aktuálním dění v obci. Aplikaci si zdarma stáhnete a nainstalujete ze dvou největších marketů s aplikacemi. U zařízení s operačním systémem Android je to Google Play a „jablíčkáři“ ji najdou na App store společnosti Apple. Čeladná konkrétně zvolila velice ekonomickou variantu – aplikaci PepiApp z dílny Tripon, kde je vlastní nastavení velice rychlé, snadné a celá záležitost je oproti většině jiných řešení nenáročná a akceptovatelná pro rozpočet každé obce.

 

V souhrnu můžeme předpokládat, že samotný vývoj trhu zoptimalizuje tento trend brzy na standard. Stejně tak se stalo u e-mailu či webové prezentace.

 

A co vaše město/obec? Má již svou mobilní aplikaci?

 

Pro snadný způsob, jak vytvořit a spravovat obsah mobilní aplikace, je vám nápomocen David Sloviak, jednatel marketingové společnosti Per ardua AD astra s. r. o. a vedoucí koordinátor akvizic PepiApp pro ČR. Kontakt: david@pepiapp.cz , GSM: 722 922 100

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *