Tým prostějovského magistrátu zvítězil v jarní Výzvě 10 000 kroků

V Prostějově proběhlo slavnostní vyhlášení celostátní jarní Výzvy 10 000 kroků. Prvenství v počtu účastníků si vysloužilo město Prostějov, magistrátní tým zároveň zaznamenal vítězství v kategorii městských úřadů.

„Myslím, že výzva je skvělou příležitostí nejen k rozpohybování společnosti, ale také možnost podívat se jinak na mobilitu ve městě. Jen u nás na radnici jsme měli postavených deset týmů," řekl na vyhlášení František Jura, primátor Prostějova. Mimořádné zapojení města bylo také jedním z důvodů, proč se vyhlášení konalo právě v Prostějově.

„Jsem moc rád, že se naši zaměstnanci postavili k dubnové Výzvě 10 000 kroků tak aktivně a že se nám podařilo sestavit celou desítku týmů. Chtěl bych zároveň účastníkům poděkovat, protože to byly právě i jejich kroky, které nás přivedly k celkovému vítězství v kategorii magistrátní týmy,“ pochválil účastníky výzvy tajemník prostějovského magistrátu Libor Vojtek.

Nedostatek pohybové aktivity a nezdravá strava jsou hlavní faktory, které vedou ke zhoršení životního stylu a tloustnutí české populace. Nové studie a zkušenosti z praxe ukazují na alarmující nárůst obezity u dětí i dospělých. V současnosti je více než čtvrtina dětí v České republice s nadváhou, z toho 16 % je dokonce obézních. U dospělých mužů se s nadváhou či obezitou potýká téměř 75 % a u žen je to 60.

V boji proti tomuto problému nabízí jednoduché, ale účinné řešení Výzva 10 000 kroků – jednoduše pravidelně chodit. Akce se zaměřuje především na osoby s nadváhou a seniory, pro které je pravidelný pohyb zásadní. Pravidelná chůze je jedním ze zdravých způsobů pohybu, který je dostupný pro všechny.

Výzva se pořádá pravidelně vždy dvakrát ročně, každý duben a říjen. Do letošní jarní výzvy se zapojilo 12 834 aktivních účastníků, z nichž 51 % mělo nadbytečné kilogramy. Kromě výhod pro individuální zdraví má pěší doprava také pozitivní dopady na naše okolí a pomáhá tvořit čistší, klidnější a bezpečnější města a obce. „I proto jsme hrdí na to, že k výzvě se připojilo celkem 67 měst a obcí z České republiky a Slovenska,“ říká iniciátor výzvy Jaroslav Martinek z pořádajícího spolku Partnerství pro městskou mobilitu.*

/zr/

Na snímku prostějovský primátor František Jura

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down