U kulatého stolu MMR se dnes debatovalo o přípravě nového zákona o cestovním ruchu

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, do jehož agendy spadá mj. i cestovní ruch, uspořádalo jednání u kulatého stolu, na kterém byl prezentován dosavadní stav příprav záměru nového zákona o cestovním ruchu. Více než 50 účastníků z oborových asociací, expertů na problematiku i zástupců dalších ministerstev debatovalo ohledně hlavních potřeb domácího cestovního ruchu a jak by je případný návrh zákona mohl řešit. 

„Vláda České republiky se ve svém programovém prohlášení zavázala připravit zákon o cestovním ruchu, který má zlepšit systémové řízení a přinést vyšší efektivnost a koordinovanost aktivit,“ připomenul v úvodu jednání ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Dnešní setkání navázalo na první jednání kulatého stolu, které proběhlo v květnu minulého roku a které mělo za cíl představit problematiku cestovního ruchu, zejména systém jeho řízení a financování. Aktuální druhý kulatý stůl se zaobíral průběžným výsledkem analýz vedoucí k přípravě hodnocení dopadů regulace – tzv. RIA. 

„Při Ministerstvu pro místní rozvoj byla zřízena interní pracovní skupina zabývající se přípravou zákona, která je složena ze zaměstnanců ministerstva, zástupců analytického útvaru Úřadu Vlády ČR a odborné veřejnosti. Ta se schází pravidelně od srpna 2022. Zároveň proběhla celá řada jednání s příslušnými resorty a zástupci odborné i podnikatelské veřejnosti v cestovním ruchu,“ doplnil ministr Bartoš. Mezi diskutovanými tématy se objevila např. potřebnost zákona o cestovním ruchu jako taková, dále pak adaptabilita systému – jakým způsobem by měl systém distančního managementu (DMO) reagovat na lepší nebo horší činnost jednotlivých DMO atp.* 

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down