ÚOHS zve do Brna na konferenci o veřejné podpoře

Konference o veřejné podpoře, kterou každoročně pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, se v jeho brněnském sídle letos uskuteční 15. a 16. června 2022.

Místopředseda ÚOHS Petr Solský a vedoucí oddělení veřejné podpory Libuše Bílá seznámí účastníky s činností Úřadu a s předpokládaným budoucím vývojem v oblasti veřejné podpory. Maria Velentza, zástupkyně Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise, vystoupí s příspěvkem na téma připravenosti politiky hospodářské soutěže na nové výzvy.

Tématem prvního dne konference bude problematika klimatu, životního prostředí, udržitelné dopravy a energetiky z pohledu pravidel pro veřejnou podporu. K těmto otázkám promluví například náměstek ministryně pro životní prostředí Tomáš Tesař, zástupce Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise Koen Van de Casteele, náměstek ministra dopravy Tomáš Vrbík, Martina Břešťovská z ministerstva zemědělství a Ivo Marcin ze Státního fondu životního prostředí.

Druhý den konference bude věnován otázkám podpory ve vybraných odvětvích a praktické aplikaci obecného nařízení o blokových výjimkách, jíž se bude věnovat Zoltán Bartucz z Úřadu předsedy vlády Maďarska a Caroline Buts z Univerzity Brusel. Jistě zaujme také příspěvek místopředsedkyně Národní sportovní agentury Markéty Kabourkové věnovaný podpoře sportu. Podpora v oblasti cestovního ruchu po pandemii covid-19 bude tématem vystoupení Eduarda Cabrery Maqueda z Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise. Nejnovější případy Evropské komise a judikaturou Soudního dvora Evropské unie představí Michael Kincl z Nejvyššího soudu ČR.

Registrace na konferenci již probíhá, společně s kompletním programem ji naleznete na: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Konference o veřejné podpoře 2022 (uohs.cz).*

/zr/

Ilustrační foto: archiv ÚOHS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down