Úřad práce ČR kontaktuje lidi, kterým hrozí odpojení energií

Ministerstvo práce a sociálních věcí podepsalo memorandum o spolupráci s dodavateli poslední instance. Cílem je ochránit odběratele, jimž hrozí odpojení od energií. Tyto osoby kontaktují zaměstnanci Úřadu práce ČR, kteří pomohou s rychlým řešením situace.

V režimu DPI se řada odběratelů ocitla po krachu společnosti Bohemia Energy. Režim dodávek poslední instance skončí už za pět týdnů, klíčové je datum 14. dubna 2022. Lidi, kterým hrozí odpojení, protože si stále nezařídili standardní smlouvu o dodávkách energií s novým dodavatelem, kontaktuje Úřad práce ČR. V současné době jde o několik tisíc klientů. Počet se průběžně mění s doplňováním podkladů od dodavatelů poslední instance.

Za spolupráci s dodavateli jsem velmi rád, v tuto chvíli pro nás jsou klíčovými partnery, díky kterým můžeme cíleně oslovit ty, kteří by se mohli velmi rychle ocitnout bez energií. Často jsou mezi takovými lidmi např. zdravotně postižení, dlouhodobě nemocní či senioři,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Počet vyčleněných pracovníků ÚP  je v kompetenci jednotlivých pracovišť a odvíjí se od počtu klientů, které je v daném regionu třeba oslovit. V případě potřeby vypomohou také kolegové z jiných agend, případně dalších kontaktních pracovišť.

Jako dodavatel poslední instance jsme již vyčerpali veškeré možnosti, jak tyto zákazníky přesvědčit. Proto vítáme podporu a pomoc ministerstva a Úřadu práce ČR v této oblasti. Naším zájmem je minimalizovat počet odpojených odběratelů,“ řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. V režimu DPI mohou klienti zůstat nejdéle 6 měsíců. Pokud nepřejdou na standardní smlouvu, budou odpojeni. A to i v případě, kdy řádně platí své účty.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down