01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

URBIS INVEST: Zapište si do diáře

Jestliže letošní první ročník osamostatněného veletrhu URBIS INVEST se v Brně nesl více ve znamení domácího rozvoje investičních příležitostí, pak jeho další ročník se ve dnech 17. až 21. dubna 2007 soustředí ve větší míře na zahraničí. Podle vedoucí manažerky veletrhů URBIS INVEST a Stavební...

Jestliže letošní první ročník osamostatněného veletrhu URBIS INVEST se v Brně nesl více ve znamení domácího rozvoje investičních příležitostí, pak jeho další ročník se ve dnech 17. až 21. dubna 2007 soustředí ve větší míře na zahraničí. Podle vedoucí manažerky veletrhů URBIS INVEST a Stavební veletrhy Brno Ing. Jany Ostré společnost Veletrhy Brno už nyní registruje zájem regionů z Polska, Slovenska a Rakouska. "Tím však neříkám, že domácí problematika bude potlačena. Naopak předpokládáme, že stejně jako loni bude v Brně opět stoprocentní účast všech krajů," konstatuje.

Počítáte napřesrok opět s přehlídkou protipovodňových opatření?

Ano, a v jejím rámci jsme jako zvýrazněné téma zvolili "Dynamické účinky rychle tekoucí vody na objekty, domy, mosty". To dál zatraktivní praktické ukázky a více prováže celý projekt s doprovodným programem veletrhu. V neposlední řadě bychom rádi přispěli touto prezentací k další podpoře prevence proti povodním.

Bude pro toto téma, stejně jako pro další zvýrazněné téma Opravy bytového fondu vytvořeno i odborné zázemí v podobě poradenského centra?

Centrum vznikne ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných techniků a inženýrů a dalšími partnery. Od centra si slibujeme větší oslovení té návštěvnické skupiny, kterou sice na první pohled tvoří laici, ale protože aktuálně řeší otázku bydlení, jsou de facto investory, tj. i odbornými návštěvníky. Opravy bytového fondu jsou nejen "jedničkou" mezi problémy obcí a měst, ale výrazným způsobem zasahují i do státního rozpočtu a dotační politiky EU. To vše by se mělo v dubnu 2007 na Stavebních veletrzích a veletrhu URBIS INVEST objevit v nabídce poradenských míst, či expozic odborných institucí.

Zareaguje veletrh na fakt, že na radnice v říjnu přišli i noví lidé, z nichž ne všichni mají větší zkušenost s řízením měst a obcí?

Ve spolupráci se Svazem měst a obcí chystáme program, který komplexně doplní tematiku veletrhu. Domníváme se, že právě pro nové, a určitě i staronové členy zastupitelstev by se veletrh měl stát významným zdrojem poznání a inspirací. Určitě si najdou mezi doprovodnými programy právě ten "svůj. Ostatně už nyní průběžně aktualizované informace o veletrhu uvádíme na adrese www.bvv.cz/urbisinvest.

Čím souběžně konané Stavební veletrhy mohou oslovit zástupce měst a obcí?

Stavební veletrhy jsou největší oborovou akcí ve střední a východní Evropě. A protože problematika stavebnictví a stavebních investic se významně promítá do činnosti představitelů měst a obcí, nepochybuji o tom, že tato akce pro ně bude zásadním informačním a inspiračním zdrojem při porovnávání nabídky a poptávky na trhu. Jednoduše řečeno: Všechny firmy, které aspirují na to být potencionálními partnery obcí a měst při jejich rozvoji, budou na Stavebních veletrzích 2007.

/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down