Úspěšné obecní a městské knihovny za rok 2022 byly oceněny v pražském Klementinu

V úterý 4. října byla v Zrcadlové kapli Klementina udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2022. Ocenění se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“.  Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky udělil titul Městská knihovna roku 2022.

V kategorii „základní knihovna“ obdržela hlavní cenu Místní veřejná knihovna v Praze–Dolních Chabrech za vytvoření inspirativního prostředí knihovny, které se díky entuziasmu, fantazii a kreativitě knihovnice proměňuje v místo, kde se stírají hranice mezi realitou a literárním světem.

Diplomy obdržely Knihovna Smrčná za úspěšné obnovení obecní knihovny s využitím moderních trendů s respektem k historickým tradicím a za vybudování kulturního a komunitního centra propojujícího veškeré dění v obci a Knihovna městyse Choltice za architektonicky zdařilou proměnu knihovny v otevřené komunitní centrum a za úspěšné propojování různých zájmových skupin a generací v rámci různorodých aktivit knihovny.

V kategorii „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“ byla hlavní cenou oceněna Národní knihovna České republiky za vydání publikace Jak řídit knihovnu: příručka pro začínající vedoucí/ředitele knihoven, diplomem pak Městská knihovna Litomyšl za projekt „TA BOŽENA!“.

Titul Městská knihovna roku 2022, který uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, získala Městská knihovna Frýdek-Místek.*

/zr/

Na snímku delegace Místní veřejné knihovny v Praze-Dolních Chabrech. První zprava je ministr kultury Martin Baxa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down