Ústecký kraj spustil portál Ochutnejkraj.cz

Ústecký kraj podporuje řemeslnou výrobu a produkci různorodými marketingovými nástroji. Letos se portfolio aktivit rozšiřuje více do on-line prostoru. Prostřednictvím produktové mapy Ochutnejkraj.cz nabídne Ústecký kraj návštěvou farem ochutnávku místní produkce v segmentech výrobků, služeb, zážitků, farmářských trhů či akcí.

Uživatelsky příjemné prostředí portálu Ochutnejkraj.cz nabízí přehledný seznam regionálních producentů, organizátorů a zemědělských podniků s prodejem ze dvora. Vše je lokalizováno do mapy a kalendáře akcí. Návštěvník najde dodavatele potravin a surovin, v nabídce jsou i unikátní zážitky nebo dobré služby. Každý prezentovaný držitel má možnost nabídnout své portfolio školám. Na webu mají své místo také farmářské trhy a farmy a hospodářství.

Ústecký kraj platformou Ochutnejkraj.cz usnadňuje budování korektních vztahů mezi regionálními producenty a odběrateli a podporuje krátké nákupní a dodavatelské řetězce s důrazem na zvýšené uplatnění lokálních produktů nejen pro běžného občana, cílícího na nákup regionálních surovin a produktů, ale nabízí také využití místní produkce jako turistického cíle.

Prvotní databáze webu je založena na držitelích značek kvality. Je tím zajištěna garance původu v Ústeckém kraji a certifikát potvrzuje určitou úroveň kvality nabízeného sortimentu. Práce na portálu ještě nekončí. Databáze by se mohla rozšířit i o výrobce bez certifikace, kdy bude nutno přesně definovat podmínky, protože značky kvality mají své opodstatnění a jejich držitel musí splňovat parametry, které Ústecký kraj ze své pozice ověřovat nemůže.

Ústecký kraj jako jediný z krajů v České republice podporuje řemeslnou výrobu různorodými aktivitami. Kraj je pokrytý čtyřmi regionálními značkami Asociace regionálních značek, které garantují původ výrobků a um lidí v kraji, a o jejichž udělení můžete požádat, jsou podporovány soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje, Potravina z kraje Přemysla Oráče, soutěže o nejlepší piva, vína, chléb kraje, soutěž Zlatý džbánek za zachování a rozvoj lidových tradic. Kraj vše prezentuje v rámci vybraných veletrhů cestovního ruchu, gastro festivalů a agrosalonů v České republice i zahraničí a v rámci akcí otevřených dílen a farem v kraji. Vydává také katalog řemeslné výroby.*

/tz/

foto: archiv Ústeckého kraje

Senoseč pod Sedlem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down