Už 18. května startuje minisérie celostátních online vysílání MODERNÍ MĚSTA – PRAXE STAROSTŮ. Nenechte si tyto živé debaty ujít!

Národní síť Zdravých měst ČR zve ke sledování živých debat ze studie TV Municipal na aktuální témata pro starosty a další zástupce obcí a měst. První díl na téma Strategie a koncepce města. Máme systém? Jak to celé uřídit? bude online vysílán již 18. května od 13:00.

Pod záštitou Ivana Bartoše, ministra pro místní rozvoj, ve spolupráci Národní sítě Zdravých měst ČR s časopisem Moderní obec a TV Municipal se ve čtvrtek 18. května od 13:00 do 14:30 v rámci seriálu MODENÍ MĚSTA – PRAXE STAROSTŮ uskuteční vysílání první online debaty, v níž se budou řešit otázky typu koordinovaná příprava dokumentů města a jejich návaznost a propojení, správa, řízení a implementace strategického plánu města i zapojení úřadu a odborníků do tohoto procesu. Nadcházející série vysílání živých debat volně naváže na na online Regionální setkání k tématu Participace ve městech.

Ústředním hostem pořadu bude starosta Rožnova pod Radhoštěm Jan Kučera. V diskusi, která se v online režimu bude vysílat na https://moderniobec.cz/videa/webinar-praxe-starostu/ , vystoupí i další její účastníci z praxe a prostor bude také dán názorům a zkušenostem diváků.

Která další vysílání v rámci čtyřdílné minisérie celostátních online vysílání MODENÍ MĚSTA – PRAXE STAROSTŮ pro vás Národní síť Zdravých měst ČR ve spolupráci časopisem Moderní obec a TV Municipal ještě připravuje?

* 20. června / Jaká potřebujeme vstupní data a analýzy pro tvorbu dokumentů města? Jak pracovat s projekty? 
HOST: MIROSLAV ANDRT, starosta - Zdravé město Štětí
Máme správná data a informace o obci? Jak je získat, jak s nimi pracovat. Máme přehled o běžících projektech? Jak to celé uřídit?

* 21. září / Spolupráce s občany při tvorbě strategií? Kdy participovat, jaké použít postupy?
HOSTÉ:
HANA HAJNOVÁ, 1. náměstkyně hejtmana - Zdravý Kraj Vysočina
TOMÁŠ HRADIL, starosta - Zdravé město Krnov

Má smysl zapojovat veřejnost do přípravy strategie, do čeho mají a mohou občané mluvit, jaké volit nástroje, jaké jsou nástrahy a přínosy? 

* 12. října / Národní strategie veřejného zadávání z pohledu měst
HOST: LEONA GERGELOVÁ ŠTEIGROVÁ, vrchní ředitelka sekce veřejného investování MMR
Jak zadávat veřejné zakázky v souladu s udržitelným rozvojem, ekonomicky výhodně, sociálně i environmentálně?

/red/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down