Už tradiční soutěž Obec přátelská rodině letos získala "sourozence" – soutěž Obec přátelská seniorům

Do svého prvního ročníku vstupuje soutěž Obec přátelská seniorům 2017. Jejím cílem je podpora seniorů na místní úrovni a podpora rozvoje aktivit obcí na podporu seniorů. Souběžně s touto novou soutěží se koná už tradiční soutěž Obec přátelská rodině 2017. Přihlášky do obou soutěží se přijímají do 18. května. Vítězné obce mohou obdržet dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) od 0,5 mil. Kč až do 2 mil. Kč – v závislosti na velikostní kategorii.

Cílem soutěží je ocenit ty obce, jejichž zástupci přesvědčivě představí konkrétní prorodinná a proseniorská opatření, která reagují na aktuální potřeby rodin a seniorů ve svých obcích,“ řekla náměstkyně ministryně pro řízení sekce  sociální a rodinné politiky Zuzana Jentschke Stőcklová.
Také soutěž Obec přátelská seniorům 2017 je vyhlášena Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, partnerem mu v tom je Rada vlády pro seniory a stárnutí populace.

V soutěžích mohou uspět i ty obce, které ještě v rodinné a proseniorské politice nejsou aktivní, mají však snahu a odhodlání podporu rodin nebo seniorů nastartovat či rozvinout tak, aby uskutečněná opatření opravdu reagovala na potřeby rodin nebo seniorů v daném místě. Obce, které již rozvíjejí rodinou politiku nebo politiku na podporu seniorů, mohou získat bonusové body za přiložený Plán rozvoje nebo Koncepci příslušné politiky.

Oproti předchozímu ročníku soutěže Obec přátelská rodině se letos zjednodušila a zkrátila dotační žádost (přihláška). Větší přehlednost a použití jasných otevřených/uzavřených otázek v přihlášce zajisté přivítají i zájemci o účast v soutěži Obec přátelská seniorům 2017.
Mezi vítěze každé ze soutěží bude rozděleno šest milionů korun, které využijí ve prospěch rodin a seniorů ve svém regionu. Soutěže se i letos mohou zúčastnit, a získat tak titul Obec přátelská rodině 2017 či Obec přátelská seniorům 2017 všechna města, obce, statutární města a městské části nebo obvody statutárních měst z celé ČR. Své síly poměří v pěti velikostních kategoriích podle počtu obyvatel. Přihlášku do každé z obou soutěží je nutno poslat nejpozději 18. května.*
Více informací o obou soutěžích najdete na: http://www.mpsv.cz/files/clanky/30338. Případné dotazy lze zasílat na adresu: soutez@mpsv.cz.
/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down