Země ze svíček - Zlín

Už tuto sobotu Hodina Země. Česko se opět připojí k dobrovolné akci na podporu ochrany klimatu

Brněnský hrad Špilberk, Radniční věž v Ostravě či chrám svaté Barbory v Kutné Hoře se v sobotu 25. března od 20:30 ponoří do tmy, aby ukázaly, že obyvatelé České republiky berou vážně změnu klimatu. Celosvětové akce Hodina Země se účastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada firem. Ti všichni zhasnou na hodinu osvětlení a dají tím najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit.

V některých městech však Hodina Země nemusí trvat pouze hodinu. Účastníci akce se mohou dobrovolně zavázat k další ochraně životního prostředí a klimatu. Například Prostějov si stanovil závazek prosazování cyklistické a pěší dopravy ve městě a rozšíření možností třídění biologického odpadu. Příbor a také obec Skály podporují své obyvatele ve snižování emisí z domácích kotlů. Kampaň má k zamyšlení přivést i jednotlivce. Řada z nich tak slibuje například snížit svou spotřebu energie, lépe nakládat s odpady či snižovat vodní stopu domácnosti úsporami vody i přechodem na bezmasou stravu. Při sobotní černé hodince lidé plánují debatovat o ochraně přírody a klimatu.

Loňský rok byl již třetím nejteplejším rokem v řadě od počátku soustavného měření teplot. Rychlost růstu teplot se navíc v posledních letech zvyšuje. Významným dopadem klimatických změn je tak mimo jiné nedostatek vody. Sucho se stává problémem nejen u nás, ale zejména v rozvojových zemích. Cílem kampaně je také upozornit na to, jak naše každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě.*

Přehled všech registrovaných účastníků a akcí je možné najít na: http://www.veronica.cz/hodinazeme/co-zhasne/

Jak se zapojit do Hodiny Země:

/tz/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *