Uzávěrka příjmu přihlášek a nominací do soutěže Komunální projekt roku je prodloužena do 17. července

Protože v prvním červencovém týdnu od 2. do 8. 7. si bude i nemálo starostů a zastupitelů obcí a měst s ohledem na dva sváteční dny vybírat dovolenou, prodloužili jsme uzávěrku příjmu přihlášek a nominací do soutěže Komunální projekt roku až do 17. července.

Soutěž Komunální projekt roku 2018 letos vstoupila do svého už čvrtého ročníku (předchozí tři ročníky se uskutečnily pod názvem Komunální politik roku). Jde o soutěž inspirativních a občansky přínosných komunálních projektů uskutečněných v obcích, městysech, městských částech, městských obvodech a městech, za jejichž přípravou, prosazením nebo uskutečněním výrazně stály konkrétní osobnosti z řad komunálních politiků.

Soutěž pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové je pořádána časopisem Moderní obec a vydavatelstvím Profi Press. Spolupořadateli soutěže jsou Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR, přičemž soutěž má podporu Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny a Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu. Právě tento senátní výbor bude mít ve své režii i samotné vyhlášení výsledků soutěže 18. září ve Valdštejnském paláci v Praze, sídle horní parlamentní komory, kam budou pozváni všichni účastníci soutěže.

A vůbec nemusí jít o projekty pouze za desítky či stovky milionů korun. V soutěži se úspěšně prosazují i projekty za pouhé statisíce či třeba jen desetitisíce korun.

Do soutěže se může přihlásit každá starostka nebo každý starosta, stejně jako všichni radní a zastupitelé, přičemž mohou do soutěže sami nominovat kohokoliv z příslušného zastupitelstva – a také být sami do soutěže stejným způsobem nominováni. Z obcí, měst, městských obvodů a městských částí může být zasláno více přihlášek či nominací různých projektů – musí však jít o projekty realizované od 1. 1. 2017 do 10. 7. 2018.

Uzávěrka příjmu přihlášek a nominací byla prodloužena do 17. července 2018.

Soutěžní kategorie jsou tyto:

Sociální projekt roku,

Děti a rodiče,

Sport a veřejné zdraví,

Veřejná zeleň,

Kulturní a vzdělávací činnost,

Odpadové hospodářství,

Utváření veřejného prostoru,

Ekologický projekt roku,

Chytrá obec.

Vyplnit přihlášku (nominaci) je velmi snadné a rychlé – najdete ji spolu s dalšími podrobnostmi o soutěži na: www.komunalniprojektroku.cz. Na této adrese si můžete prohlédnout všechny vítězné i ostatní přihlášené projekty z minulých tří ročníků soutěže.

Nositelé vítězných projektů z každé kategorie obdrží finanční odměnu pro svoji obec, město, městskou část či městský obvod a převezmou originální plastiku z českého křišťálu Dobré srdce (na snímku). Z řad vítězů jednotlivých kategorií bude hodnotitelskou komisí vybrán celkový vítěz, který kromě finanční odměny pro svoji obec či město a skleněné plastiky získá i titul Komunální politik roku 2018.

Členy hodnotitelské komise jsou vítězové jednotlivých kategorií soutěže z minulého roku, zástupci spolupořadatelů soutěže a také redakce časopisu Moderní obec a vydavatelství Profi Press.

Těšíme se s Vámi na shledanou v soutěži Komunální projekt roku 2018.*

Ivan Ryšavý,

šéfredaktor Moderní obce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *