Uzávěrka příjmu přihlášek do soutěže Young Architect Award 2016 se blíží. Nepropásněte příležitost přihlásit se!

Nejpozději 20. června lze ještě podat přihlášku do prvního kola soutěže Young Architect Award 2016, která je určena studentům či absolventům oborů architektury, urbanismu, krajinářské a zahradní architektury a autodidaktům praktikujícím v oboru, kteří v konečném termínu odevzdání soutěžních prací nepřesáhli věk 33 let. Hlavním mediálním partnerem soutěže YAA 2016 je opět odborný měsíčník Moderní obec, který v jejím rámci tradičně udělí i svoji vlastní cenu.

Na velikosti soutěžní práce přitom vůbec nezáleží! Může být drobným zásahem, experimentem či jen filozofickým přístupem. Za téma letošního ročníku soutěže bylo stanoveno "Architektura mimo čas".
Účast v prvním kole soutěže je bez poplatku. Pořadatelům soutěže stačí poslat krátkou anotaci obsahující zdůvodnění výběru tématu v rozsahu nanejvýš 800 znaků včetně mezer, 4 až 6 fotografií nebo perspektiv na šířku, případně video.
Ze zaslaných prací odborná porota vybere dvacet nejlepších. Jejich autoři budou následně vyzváni k tomu, aby dodali elektronická data pro výrobu výstavních panelů. Ty budou využity pro putovní výstavu, která od září 2016 až do dubna 2017 s těmito pracemi postupně seznámí obyvatele řady měst v celé České republice.
Nominované práce budou vyhlášeny 1. července, přičemž veřejnost bude o nich moci hlasovat od 1. srpna do 15. září. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 20. září při příležitosti mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v prostorách PVA EXPO PRAHA.
Předsedou poroty je prof. Ing. arch. Zdeněk Fránek, Fakulta umění a architektury Technické univerzity  v Liberci, Fránek Architects.
Redakce Moderní obce se připojuje k apelu vypisovatele soutěže, jímž je společnost ABF a. s.:
Bořte s námi mýtus o architektuře jako o výhradně technické disciplíně!*
On-line přihláška do soutěže je na: www.yaa.cz.
/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down