01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uzávěrka soutěže Cesty (nejen) městy se blíží

Již jen do 29. května mohou obce a města přihlašovat svá dopravní řešení do celostátní soutěže Cesty městy. Vítězové opět získají atraktivní finanční prémie a hodnotné zvláštní ceny. Do soutěže mohou obce a města přihlásit svá dopravní řešení, jejichž uskutečnění vedlo ke zvýšení bezpečnosti,...

Již jen do 29. května mohou obce a města přihlašovat svá dopravní řešení do celostátní soutěže Cesty městy. Vítězové opět získají atraktivní finanční prémie a hodnotné zvláštní ceny.

Do soutěže mohou obce a města přihlásit svá dopravní řešení, jejichž uskutečnění vedlo ke zvýšení bezpečnosti, zkvalitnění veřejného prostoru či optimalizaci uspořádání automobilové, cyklistické, pěší a veřejné dopravy. Přijímány jsou dopravní projekty uvedené do provozu v období od 1. ledna 2004 do 29. května 2009.

Cílem soutěže pořádané již osmým rokem Nadací Partnerství je vedle popularizace zklidňování dopravy také propagace a ocenění kvalitních a šetrných dopravních řešení, která se mohou stát inspirací pro další obdobné projekty. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility 17. září 2009 v Krásné Lípě, která byla jedním z vítězů loňského ročníku soutěže. Generálním partnerem soutěže Cesty městy je již třetím rokem společnost Škoda Auto. Záštitu nad soutěží poskytuje Ministerstvo dopravy ČR, které zároveň vyhlašuje novou zvláštní cenu ministra dopravy ČR, a to za mimořádný přínos ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Dalšími partnery jsou Národní síť Zdravých měst, Svaz měst a obcí ČR a společnosti 3M Česko a Regionservis. Hlavním mediálním partnerem soutěže je již tradičně měsíčník Moderní obec.

Bližší informace včetně elektronické přihlášky naleznete na: www.nadacepartnerstvi.cz/cestymesty.

RADEK PATRNÝ

Nadace Partnerství

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down