V Bohumíně do sběrných dvorů i se starým samsungem

Bohumíňáci, kterým doma dosloužila elektronika značky SAMSUNG, s ní bez obav mohou i v srpnu vyrazit do některého z městských sběrných dvorů. Technické služby (BM servis) budou od veřejnosti stará zařízení této značky i nadále zdarma odebírat a zajišťovat jejich ekologickou likvidaci.

Rozhodně nechceme, aby se nám najednou začaly televize nebo monitory od počítačů značky SAMSUNG válet někde v přírodě anebo u kontejnerů na sídlištích a my je pak za nemalé peníze museli likvidovat jako černé skládky. Bohumíňáci do našich sběrných dvorů mohou vozit všechny vysloužilé elektropřístroje nehledě na jejich značku,“ uvedl bohumínský starosta Petr Vícha.

Zareagoval tak na informaci, že společnost ASEKOLl, kterou pro odvoz elektroodpadu využívá i Bohumín, přestává odebírat a odvážet elektroodpad značky SAMSUNG. A to proto, že s korejskou firmou nemá od konce minulého roku uzavřenu smlouvu o výkupu. Tu totiž od letoška získala konkurence, a to firma REMA. A ta nemá problém uzavřít smlouvu s městy okamžitě.

Konkurenční boj mezi společnostmi, které zajišťují svoz elektroodpadu a jeho následnou likvidaci, nás na radnici absolutně nezajímá. Bohumíňáci se rozhodně nestanou jejich rukojmími. Uděláme vše pro to, abychom zachovali plynulý odběr starých spotřebičů všech značek v našich sběrných dvorech. Radní jsou připraveni v případě potřeby na srpnovém jednání schválit další smlouvu na odvoz a ekologické odstranění elektroodpadu,“ dodal Petr Vícha.

V Bohumíně fungují dva sběrné dvory – stabilní a mobilní. Bohumíňáci do nich loni přivezli téměř 1400 starých televizí a přes 73 tisíc kilogramů dalšího elektroodpadu. Stabilní se nachází v areálu technických služeb BM servisu v Koperníkově ulici. Otevřen je šest dní v týdnu, ve všední dny od 8 do 17 hodin, o sobotách od 8 do 14 hodin. Loni město na jeho provoz vynaložilo 4 miliony korun.

Mobilní sběrný dvůr pendluje od jara do podzimu mezi všemi městskými částmi a lidé ho najdou na devíti stanovištích hned dvakrát do roka. Vždy se zde zdrží na 14 dní a pak putuje do další lokality. Jeho provoz stojí radnici 700 tisíc korun. Ve všední dny funguje od 10 do 17 hodin, v soboty od 8:30 do 15 hodin.*

/zr/

 

Ke snímku:

Ze sběrného dvora v Bohumíně

Foto: Pavel Čempěl

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Hi your post is very nice and i am greatful to you for sharing this post with us.here i want to share some information about Norton Antivirus.As we all know how much Norton Antivirus is usefull for our laptops and mobiles.so whenever you have any query regarding Norton or need any assistance how to run or any information that time please visit over this site-norton Antivirus technische ondersteuning

  2. Hi your post is really appreciatable.I really thankful for this post .here i would llike to share some information about HP Printer.We can resolve the smallest problem on same time If you are facing any problem relate to your HP Printer's so this is the right place to get smallest information about HP PRINTER for the further information please visit on our website- hp printer technische ondersteuning

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down