V Brně finišuje příprava už 3. ročníku Konference meziobecní spolupráce

Už 6. června se v jihomoravské metropoli uskuteční 3. ročník Konference meziobecní spolupráce, který se letos bude konat pod záštitou ministra vnitra ČR Mgr. Bc. Víta Rakušana. Ústřední téma konference je jasné a v ČR svým způsobem dělá tuto akci unikátní. Je totiž jediná, která se věnuje čistě problematice meziobecní spolupráce.

Potkávají se na ní obvykle starostové a starostky, zástupci dobrovolných svazků obcí či místních akčních skupin, zástupci relevantních ministerstev (MV ČR, MMR ČR, MF ČR, MŠMT ČR) a asociací, stejně jako zástupci Parlamentu ČR. Celý program bude tentokrát navíc obohacen o výběr aktuálních výzkumů realizovaných zástupci pořádajícího Institutu veřejné správy Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, který spolupracuje s městy a obcemi již řadu let v rámci různých projektů, poradenství či zakázek (více informací o aktivitách Institutu veřejné správy ESF MU najdete na jeho oficiální stránce zde: https://ivs.econ.muni.cz). Chybět by neměli ani zástupci spolupracujících firem, které nabízí svoje řešení pro municipality.

Letošní ročník Konference meziobecní spolupráce bude mít navíc dvě hlavní podtémata v rámci odpoledních sekcí – Spolupráce ve školství a Spolupráce při podpoře lokální ekonomiky. Můžete se tak těšit na zajímavé hosty a přednášející z obcí, DSO, ministerstev, univerzity a dalších relevantních subjektů. Přijeďte nasbírat zkušenosti, příklady dobré praxe, nebo kontakty v rámci networkingu.

Další specialitou a zajímavostí konference je snaha o mezinárodní přesah a sdílení zkušeností s problematikou meziobecní spolupráce i ze zahraničí. Letos se můžete těšit na zkušenosti ze Slovenska a Rakouska, které představí jednak Radomír Brtáň, 1. podpredseda Združenie miest a obcí Slovenska, a Hana Zvariková, asistentka manažera Leader region Weinviertel Manhartsberg.*

Podrobné informace o programu konference včetně možností registrace a slev najdete na stránce konference: https://muni.cz/go/cd68b4.

/zr/

Na horním snímku: Záběr z předchozího ročníku Konference meziobecní spolupráce

Ilustrační foto: archiv pořadatelů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down