Autor
Kategorie:
Různé

V Brně otevřel kraj firemní mateřinku

S novým školním rokem otevřel Jihomoravský kraj v budově svého úřadu v Brně na Žerotínově náměstí firemní mateřskou školu. Ta je určena nejen pro děti zaměstnanců kraje, ale i všech příspěvkových organizací, z nichž jedna, Lužánky - středisko volného času, ji provozuje. SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY...

S novým školním rokem otevřel Jihomoravský kraj v budově svého úřadu v Brně na Žerotínově náměstí firemní mateřskou školu. Ta je určena nejen pro děti zaměstnanců kraje, ale i všech příspěvkových organizací, z nichž jedna, Lužánky – středisko volného času, ji provozuje.

SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY

Krajský úřad Jihomoravského kraje se slaďování rodinného a pracovního života věnuje delší dobu. Již vloni zpracoval s výše zmíněnou organizací projekt na dané téma, který získal finanční podporu Evropského sociálního fondu (ESF). Součástí projektu bylo mj. celodenní hlídání dětí.

Dopravní dostupnost »hlídárny« však byla náročná, a proto bylo z popudu radní kraje Marie Cackové iniciováno jednání o zřízení firemní mateřské školy v budově krajského úřadu. V únoru vedení kraje rozhodlo, že za tímto účelem zrekonstruuje část nevyužitých prostor v budově na Žerotínově náměstí. Náklady na rekonstrukci činily asi 5,2 mil. Kč bez DPH.

Mateřská škola je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení a má kapacitu 34 dětí. Zatím není plně obsazena, aby dorůstající děti zaměstnanců mohly být přijaty i během roku a rodiče mohli nastoupit do zaměstnání ihned po ukončení rodičovské dovolené.

Minulý měsíc navíc rada kraje odsouhlasila přistoupení Jihomoravského kraje jako partnera bez finanční účasti k projektu »Rodina plus práce – víme, jak na to!«. »Partnerství kraje spočívá v poskytování odborných konzultací při realizaci projektu a v propagaci tématu rovných příležitostí,« uvedl hejtman Michal Hašek. Kraj bude i zdrojem informací a pohledů z hlediska státní správy a samosprávy.

I tento projekt získal dotaci z ESF a jeho realizátorem je občanské sdružení Institut pro regionální spolupráci. Dalšími partnery bez finanční účasti jsou Mateřské centrum Balónky, o. s., a Regionální poradenská agentura, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *