Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

V čele SMS ČR od dubna stojí Jana Juřenčáková

Nové předsednictvo Sdružení místních samospráv (SMS) ČR bylo 12. dubna v Havlíčkově Brodě zvoleno republikovým shromážděním SMS. Z voleb s jednoznačným výsledkem vzešla i nová předsedkyně Sdružení - Ing. Jana Juřenčáková.

Nová předsedkyně vede také Druhou zlínskou výzvu usilující o co nejvíce peněz pro integrovaný rozvoj území a kterou reprezentuje v řadách SMS ČR.

O post některého ze tří místopředsedů se ucházeli všichni členové dosavadního vedení kromě starosty Vlčnova na Uherskohradišťsku Jana Pijáčka, který poukázal na nutnost generační obměny Sdružení. Jeho apel přítomní vyslyšeli, když z celkem sedmi kandidátů v prvním kole uspěl starosta obce Dolní Studénky Ing. Radim Sršeň, Ph.D., který se stal 1. místopředsedou SMS ČR. Další místopředsednické posty obsadili podle počtu získaných hlasů dosavadní předseda Ing. Josef Bartoněk a Ing. Jan Sedláček, starosta obce Křižánky na Vysočině.

O zbývajících pět míst v předsednictvu se podělili: RNDr. Arnoštka Ženčáková, starostka Vysokých Studnic na Vysočině, Ing. Věra Kovářová reprezentující v předsednictvu Komoru organizací, Mgr. Radek Brázda, starosta Troubek v Olomouckém kraji, Ing. Jiří Nešpor, starosta obce Zádub-Závišín v Karlovarském kraji, a Mgr. Oldřich Vávra, starosta obce Tupesy ve Zlínském kraji.

Na otázku čsp. Moderní obec krátce po svém zvolení Jana Juřenčáková stručně zformulovala současný prvořadý úkol Sdružení. »Určitě to musí být vyjednání spravedlivějších evropských dotačních prostředků obcím a menším městům pro nové programovací období Evropské unie 2014+,« uvedla.

»Dubnové republikové shromáždění v Havlíčkově Brodě přijalo řadu usnesení, z nichž každé je svým způsobem důležité a zasloužilo by si samostatný prostor. Pro mě osobně je nejdůležitější odmítnutí takových ustanovení návrhu dokončení reformy veřejné správy, která by vedla k omezení dostupnosti služeb na venkově, nárůstu byrokracie, přenášení nákladů státní správy na občany a obce a k jakékoli formě tlaku na slučování či rušení malých obcí. Z dalších je to: Podpora dostupnosti poštovních služeb v území, posílení nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, zachování dostupnosti školské sítě pro všechny žáky bez přenášení nákladů na rodiče a zřizovatele,« uzavřela nová předsedkyně SMS ČR.

Jana Juřenčáková získala v Havlíčkově Brodě přes 200 hlasů z téměř 270 možných.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *