V české metropoli se chystá další rozšíření parkovacích zón

S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy. Ke zvětšení parkovacích zón nyní může dojít například v Praze 5, 6, 9, 18 a 21, dále mohou být parkovací zóny vyznačeny na celém území Prahy 10.

Městská část Praha 10 se dlouhodobě potýká s problémem parkování obyvatel jiných městských částí na svém území, a to již od doby zavedení zón placeného stání v městských částech Praha 2 a Praha 3. Proto se vedení městské části v minulém volebním období rozhodlo pro zpracování analýzy dopravy v klidu, která špatnou situaci potvrdila. Současné vedení městské části tak požádalo hl. m. Prahu o realizaci zón placeného stání i na jejím území.

Praze 5 se zvažuje rozšíření zón na oblast sídliště Podbělohorská a Cibulky, v Praze 6 na zbytek území Hanspaulky. V Praze 9 by mohl být do oblasti parkovacích zón zahrnut i Střížkov, Prosek, Krocínka a Libeň, v Praze 18 pak centrální část sídliště Letňany. V Praze 21 a v Praze – Klánovicích může vzniknout parkovací zóna v okolí železniční zastávky Praha – Klánovice, která se dlouhodobě potýká s negativními dopady živelného P+R v její blízkosti.

Zóny placeného stání mají za úkol chránit rezidenty, aby mohli zaparkovat v blízkosti svého domova. Je to vždy na rozhodnutí místní radnice, zda si o zóny zažádají,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu Adam Scheinherr.

Městské části ve spolupráci s Technickou správou komunikací nyní zajistí vhodné rozmístění rezidentských a smíšených parkovacích úseků, vhodné navržení dopravního značení a dodání parkovacích automatů zejména pro městskou část Praha 10, a to skrze optimalizaci současné sítě parkovacích automatů. Málo používané automaty budou postupně přemisťovány na místa s větším vytížením.

/tz/

Ilustrační foto: archiv*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down