V Harrachově se bude dva dny diskutovat o pozemkových úpravách

Ve dnech 4. a 5. listopadu se v Harrachově uskuteční 22. konference pozemkových úprav. Tuto tradiční akci pořádá Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov a Českomoravskou komorou pozemkových úprav. Cílem je představit široké veřejnosti proces pozemkových úprav v širších souvislostech a zároveň vyvolat diskuzi mezi zemědělci, projektanty, zhotoviteli, zástupci obcí a dalšími zájemci o pozemkové úpravy.

K prioritám pozemkových úprav v současné době patří dlouhodobé zadržení a efektivní využití vody v krajině a protipovodňová i protierozní ochrana. Novou orientací hlavních cílů a struktury finančních prostředků vynakládaných na jednotlivá opatření reagují Státní pozemkový úřad a Program pro rozvoj venkova na současnou klimatickou situaci a předpovědi jejího dalšího vývoje. Umožní tím české krajině lépe se vyrovnávat s klimatickými a hydrologickými extrémy, tedy suchem i povodněmi, a napomoci udržení vyváženého vztahu mezi zachováním přírodních zdrojů a udržitelným zemědělstvím.

Hlavními tématy programu listopadové dvoudenní 22. konference pozemkových úprav budou zejména stav a budoucnost české krajiny, deficit i přebytek vody v krajině či protierozní vyhláška, krajinná adaptace a společná zemědělská politika. Podrobněji k akci na adrese www.spucr.cz.

*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down