Autor
Kategorie:
Téma měsíce

V Jablonci najdete hlídací koutek i hernu pro školáky

Vyjít vstříc rodičům s dětmi, kteří si potřebují vyřídit úřední záležitosti na magistrátu, se před rokem rozhodlo statutární město Jablonec nad Nisou a prostřednictvím Mateřského centra Jablíčko spustilo službu hlídání dětí. Služba je určena hlavně předškolním dětem, ale pohlídat lze i batolata či...

Vyjít vstříc rodičům s dětmi, kteří si potřebují vyřídit úřední záležitosti na magistrátu, se před rokem rozhodlo statutární město Jablonec nad Nisou a prostřednictvím Mateřského centra Jablíčko spustilo službu hlídání dětí. Služba je určena hlavně předškolním dětem, ale pohlídat lze i batolata či starší ratolesti, každý všední den od 9 do 12 hodin. Rodič přivede své dítě do MC ve Spolkovém domě a dostane kartičku, kterou si nechá potvrdit na magistrátu. Hodina hlídání je zdarma, každá další stojí 60 korun. Pro děti je připraven program.

A letos v září se v jabloneckém Eurocentru otevřelo místo, kde najdou po nezbytnou dobu zázemí maminky s malými dětmi. O prostor se dělí s Informačním centrem pro mládež Střediska volného času Vikýř. Otevřeno je zdarma ve všední dny od 10 do 17 hodin. Prostory se nacházejí blízko autobusového nádraží a jsou opticky rozděleny na klidnější část, kde maminky mohou zaopatřit své děti, a část »živější«. K dispozici jsou stolky s židlemi, knihovničky a deskové hry. »Informační centrum může sloužit i jako herna pro školáky a studenty, kteří čekají na autobus ze školy domů,« říká ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *