V Liberci si připomněli Světový den proti násilí na seniorech

Komunitní středisko Kontakt již tradičně připomíná Světový den proti násilí na seniorech, tentokrát u této příležitosti uspořádal v pondělí 19. června 2017 řadu přednášek i divadelní představení.

Cílem bylo upozornit na problematiku násilí páchaného na seniorech a tento problém akcentovat ve společnosti. V dopoledních hodinách se v prostorách Kontaktu uskutečnily zajímavé besedy se žáky Základní školy U soudu, kteří na téma násilí na seniorech besedovali se zástupci Bílého kruhu bezpečí.
Do tohoto projektu se zapojilo 96 žáků, 7., 8. a 9. tříd. Jejich zájem o problematiku byl velký a mnozí odcházeli s předsevzetím si více všímat svých prarodičů.

V odpoledních hodinách se také v prostorách Kontaktu uskutečnila beseda pro seniorskou veřejnost spojená s možností individuálních konzultací právě se zástupci Bílého kruhu bezpečí. Závěr dne patřil připomínce Světového dne proti násilí na seniorech v Divadle F. X. Šaldy, kde Kontakt k této příležitosti uspořádal představení My Fair Lady. Před jeho začátkem připomněl důležitost prevence a pomoci obětem náměstek primátora města Liberce Ivan Langr, náměstek hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka, všechny též v divadle přivítala a popřála jim hezký kulturní zážitek ředitelka divadla Jarmila Levko a za pořádající organizaci ředitel Michael Dufek.

Komunitní středisko Kontakt Liberec se věnuje prevenci kriminality a osvětě a pro seniory mimo jiné připravuje zajímavé programy, díky kterým mají možnost se zapojit a netrpět samotou, která bývá živnou půdou právě pro násilí nejrůznějšího druhu.

/zr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *