V Mořicích opravili budovu mateřské školy v duchu 21. století

Obec Mořice na Prostějovsku úspěšně dokončila komplexní opravu budovy mateřské školy. Kromě nových interiérů a vybavení prošla výměnou elektroinstalace, rozvody vody, vnitřní kanalizace, krytina střechy a proběhla úprava vnitřních parapetů kvůli zvýšení výhřevnosti topení.

„Mateřská škola je jedinou školou v naší obci. Její budova slaví letos 50 let od zásadní přestavby, a to již bylo třeba modernizovat. Mnoho místností v průběhu času změnilo své využití, avšak vzhled a přizpůsobení jiným funkcím nikoliv. Děti i personál jsou po prvním měsíci v nové školce nadšení, což je nejlepší zpětná vazba.“ říká Tomáš Pavelka, starosta Mořic.

Obec nejprve v roce 2020 uskutečnila projekt Stavební úpravy MŠ Mořice, díky kterému získala školka novou umývárnu a toalety, rovněž bylo přistavěno únikové schodiště a instalovány akustické stropy. Tyto práce vyšly na více než 900 tisíc korun, z nichž přibližně 800 tisíc bylo hrazeno dotací z Ministerstva financí ČR. Díky této úpravě mohla školka navýšit kapacitu z 19 na 40 dětí, vytvořila si zároveň potenciál pro další navýšení v budoucnu.

Po dalších dvou letech, na podzim 2022, dostala zelenou realizace projektu Další opravy MŠ Mořice, který z celkových nákladů okolo 6,3 milionu korun podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotací převyšující 3,5 milionu korun. Kromě opravy interiérů, nových povrchů, vybavení, výmalby a dalších stavebních úprav byly provedeny práce, které nejsou vidět na první pohled – kompletní výměna elektroinstalace, rozvody vody a ležaté kanalizace, výměna krytiny střechy a úprava nevyhovujících parapetů z cílem zvýšit energetické úspory při vytápění.

Dětem se ve školce nejvíce líbí nový bunkr pod schody, který rozvíjí hru a kreativitu. Školka je díky provedeným úpravám moderní, funkční a vytváří příjemné prostředí pro děti, rodiče i personál, moc se nám zde líbí a děkujeme zastupitelstvu v čele s panem starostou za takový dárek k 50. výročí činnosti naší mateřské školy v této budově.“ dodává Alena Řezáčová, ředitelka mateřské školy.

Akce se dále mj. zúčastnila Věra Kovářová, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj, Jitka Chalánková, senátorka Parlamentu ČR, a Antonín Basler, pomocný biskup olomoucký.*

/zr/

Na snímku: Z otevření kompletně přebudované mateřské školy v Mořicích na Prostějovsku

Foto: archiv obce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down