V neděli se spojí břehy Vltavy

Jedinečná akce nazvaná Spojujeme břehy Vltavy, která nabídne diskuse a přednášky o využití veřejného prostoru za účasti odborníků, zástupců pražského magistrátu a veřejnosti doplněné o kulturní a doprovodný program, proběhne v neděli 21. května 2017. Kulturně-společenská událost začíná ve 14:00 hodin na náměstí Jana Palacha a na Klárově. Co vás na ní čeká?

ODBORNÁ ČÁST (náměstí Jana Palacha):

Panelová diskuse:

moderátor: Adam Gebrian

14.30 – 16.00

Adriana Krnáčová (primátorka hl. m. Prahy), Ondřej Boháč (ředitel IPR), Matúš Vallo (architekt, hudebník, kandidát na primátora Bratislavy), Kateřina Vídenová (architektka, bývalá radní pro územní rozvoj Prahy 7). Diskuse nejen o velkých, ale i malých projektech v Praze a Bratislavě a o úskalích cokoliv realizovat ve veřejném prostoru.

17.00 – 17.30

Kateřina Vídenová a Matúš Vallo

Architektka a architekt, kteří iniciovali nové způsoby nabízení práce architekta. Kateřina se svojí Mobilní architektonickou kanceláří (MAK), se kterou pracovala i v zahraničí, a Matúš s Městskými zásahy, které byly realizovány už ve více než deseti edicích v českých a slovenských městech.

18.30 – 19.00

Jan Šépka a Ondřej Císler

Dva architekti, kteří svými realizacemi zasáhli do dvou významných historických náměstí. Ondřej se svými kašnami v Plzni, Jan svým obalením kašny v Českých Budějovicích. Jak tyto relativně drobné realizace způsobily obrovské množství intenzivních reakcí a co si z toho autoři odnesli do své další tvorby a přístupu k veřejnému prostoru?

20.00 – 20.30

Ondřej Kobza a Janek Rubeš

Veřejný prostor, který je nesmírně důležitý, je hlavním rámcem pro veřejný život. S organizátorem veřejných aktivit a s novinářem bude vedena diskuse o tom, co se ve veřejném prostoru centra hlavního města skutečně odehrává.

21.30 – 22.00

Petr Janda

Pražský architekt představí mj. projekty, jejichž záměrem je zvýšení uživatelského komfortu pražských náplavek.

 (V mezičase mezi jednotlivými přednáškami a diskusemi bude hrát náladovou hudbu  DJ – Tea Jay Ivo.)

 Výstava IPR:

Plány na využití veřejného prostoru v Praze zobrazené na samostatných panelech vedle Rudolfina.

Doprovodný program:

DRAWetc.

Pražský výtvarný atelier a kreativní studio DRAWetc. uspořádá výtvarný workshop pro děti o rodiče na téma Prahy, architektury a veřejného prostoru.

 

 

HUDEBNÍ PROGRAM (Klárov):

živá vystoupení hudebních skupin:

  • Circus Problem
  • The Prostitites
  • Mucha
  • PSH
  • A.R.

(předpokládaná délka všech vystoupení bude cca 60 minut)

TZ MHMP

*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *