V Okříškách otestovali průjezdnost ulic hasičskou cisternou

Při diskusích rady městyse Okříšky na Třebíčsku nad problematikou parkování se zrodila myšlenka prověřit průjezdnost ulic z hlediska požární bezpečnosti. Od nápadu k realizaci nebylo daleko, testovací jízdu domluvil starosta Zdeněk Ryšavý s náčelníkem zásahové jednotky Rostislavem Bacherem na pátek 3. března v podvečer. Dobrý námět i pro další obce, městyse a města.

Hasičská cisterna se vydala nejprve do Staré osady přes Matěják na Skalku a Úvozem ke Stadionu. Tam se dalo očekávat první „úzké“ místo, ale všechna vozidla byla zaparkovaná v pořádku a tatrovácka cisterna tudy projela v pohodě, stejně tak na ulici V Zahradách. Krajská silnice – Nádražní a Tovární – byla bez problémů, naproti tomu složitější byla jízda po Mlýnské. Ta je velmi úzká, nicméně i tam se s průjezdem okolo zaparkovaných vozidel Rostislav Bacher vypořádal.

Po Srázné a Partyzánské se za volantem cisterny vrátil do centra městyse a zkontroloval ulici J. A. Komenského. Ta bývá problematická po ránu, kdy se tam mnohdy téměř nedá projet, ale večer tam všichni řidiči parkovali předpisově. Kopeček byl průjezdný v pohodě a zbývalo Tržiště. Zde se nejhustěji parkuje před prodejnou Albert na Boženy Němcové a potom na Družstevní, tentokrát ale byly všechny ulice průjezdné, byť v některých místech se muselo přibrzdit a projíždět pomalu.   

"Půlhodinová testovací jízda tedy dopadla dobře, děkujeme všem řidičům, že parkují zodpovědně a ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu. Věříme, že tomu tak bude i nadále, protože nikdo nevíme, kdy budeme rychlý příjezd hasičů potřebovat," vzkázala na webu městyse zásahová jednotka SDH spolu s vedením Okříšek občanům.*

Test můžete zhlédnout na: https://www.facebook.com/MestysOkrisky/videos/513164007668163

/zr/ 

Na snímku: Z prověrky průjezdnosti ulic hasičskou technikou v Okříškách

foto: web města

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down