V Olomouci si lidé mohli vysadit »svůj« strom

Mimořádný zájem projevili Olomoučané o možnost zasadit si ve Smetanových sadech »vlastní« strom. Během jednoho a půl dne bylo všech sedm desítek stromů, nakoupených městem, rozděleno mezi zájemce, na dalších více než dvě stě lidí se však již nedostane. Možnost zapojit se 4. listopadu do obnovy...

Mimořádný zájem projevili Olomoučané o možnost zasadit si ve Smetanových sadech »vlastní« strom. Během jednoho a půl dne bylo všech sedm desítek stromů, nakoupených městem, rozděleno mezi zájemce, na dalších více než dvě stě lidí se však již nedostane. Možnost zapojit se 4. listopadu do obnovy Rudolfovy alejeve Smetanových sadech byla pro veřejnost velkým lákadlem.

»Velmi mě těší obrovský zájem lidí, s jakým jsem se ještě nesetkal,« říká vedoucí magistrátního odboru životního prostředí Petr Loyka. »Rád bych všem poděkoval, a současně se omluvil těm, na něž se nedostalo. Rudolfova alej by však musela být několikanásobně delší, aby strom mohli vysadit všichni, kdo se o tuto možnost hlásili.« Pod dojmem obrovského zájmu veřejnosti nyní ve městě uvažují o tom, že by občany přizvali také ke všem dalším novým výsadbám v olomouckých parcích.

V listopadu se uskuteční poslední část obnovy Rudolfovy aleje. Rekonstrukce této historicky i zahradnicky významné aleje začala už v roce 2009. Letošní etapa se týká úseku mezi kavárnou Fontána a Polskou ulicí. Loni pracovníci Flory vykáceli 44 starých stromů, z nichž mnohé již byly ohroženy vysokým stářím či různými nemocemi. Letos se v této části parku rekonstruovaly cesty spolu s veřejným osvětlením, přibyly nové lavičky i koše. Posledním krokem je doplnění nových jírovců maďalů, objednaných ve známé školce Bruns ve městě Bad Zwischenahn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *