V Pardubicích začne v neděli cestujícím linkovou dopravou sloužit nový terminál

Již od neděle 11. června budou cestující autobusové linkové dopravy v Pardubicích využívat nový Terminál B, který magistrát dnes slavnostně otevře. Spolu se zprovozněním terminálu nacházejícího se vedle hlavního vlakového nádraží se přesunou veškeré meziměstské zastávky a spoje, které měly dosud své zázemí na autobusovém nádraží u sídliště Závodu míru.

Veškeré změny s sebou nesou také změnu jízdních řádů a nově budou pojmenovány rovněž některé autobusové zastávky. „Od neděle 11. června, tedy ode dne, který je termínem pro změny v jízdních řádech linkové dopravy po celé republice, zahajujeme provoz na novém Terminálu B. Stejně jako terminál pro městskou hromadnou dopravu jej bude provozovat Dopravní podnik města Pardubic, který bude mít na starost kompletní provoz a údržbu terminálu včetně zázemí pro řidiče a především správu všech elektronických zobrazovacích tabulí a označníků,“ podotýká za Dopravní podnik města Pardubic ředitel DpmP Tomáš Pelikán s tím, že stávající zastávka MHD Autobusové nádraží se nově bude jmenovat U Marka a zastávka Polabiny, Hradecká bude přejmenována na stanici Terminál Univerzita.

Nový terminál bude sloužit nejen regionálním autobusům. Stavět zde bude také mezinárodní autobusová doprava. Od neděle 11. června také dojde k avizovaným změnám jízdních řádů, které jsou již teď dostupné například na portálu idos.cz.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down