Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

V Plzeňském kraji se zvýší komfort cestování

Na celkem 23 nových informačních panelech rozmístěných na železničních nádražích v Rokycanech, Nýřanech, Domažlicích, Klatovech, Přešticích, Sušici, Nepomuku, Nezvěsticích, Blovicích a v Plzni na hl. nádraží a centrálním autobusovém nádraží najdou cestující číslo spoje, symbol bezbariérovosti,...

Na celkem 23 nových informačních panelech rozmístěných na železničních nádražích v Rokycanech, Nýřanech, Domažlicích, Klatovech, Přešticích, Sušici, Nepomuku, Nezvěsticích, Blovicích a v Plzni na hl. nádraží a centrálním autobusovém nádraží najdou cestující číslo spoje, symbol bezbariérovosti, cílovou stanici, informace, přes které obce a města spoj jede, pravidelný čas odjezdu, aktuální zpoždění a nástupiště, kolej či stanoviště, odkud spoj odjede. Všechny tyto informace se zobrazují on-line a zveřejňuje je i portál Plzeňského kraje v kategorii Jízdní řády.


Datové přenosové cesty zajišťují datové sítě SŽDC s. o., TÚDC Praha a SIT města Plzně. Veškerá data jsou uložena a distribuována ze serveru krajského informačního systému. Projekt byl uskutečněn Plzeňským krajem za finanční pomoci z ROP Jihozápad (92,5 % je hrazeno z fondů EU).

Informační panely slouží už i na nádraží v Blovicích. Informace o vlacích a o spojích MHD jsou zobrazovány on-line.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *