V Plzni se vyměňovaly zkušenosti se zaváděním sociálního bydlení

Bezmála stovka účastníků přijala pozvání na již druhou krajskou konferenci, která se minulý čtvrtek uskutečnila v západočeské metropoli v sídle Krajského úřadu Plzeňského kraje. Účastníci však byli i z Karlových Varů, Děčína, Kadaně, Chomutova, Kraslic či Sokolova. Spolupořadatelem setkání byla Agentura pro sociální začleňování. Cílem konference bylo sdílet dosavadní zkušenosti se zaváděním a provozováním sociálního bydlení.

V úvodním příspěvku představila Karolína Vodičková z Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně průběh zavádění sociálního bydlení v Plzni. Nyní je v krajské metropoli těsně před dokončením 13 sociálních bytů, které si účastníci konference v jejím závěru prohlédli.

Ve druhém příspěvku prezentoval Adam Pospíšil ze společnosti R-mosty projekt Férové bydlení, který je zaměřen na zajištění dostupného bydlení pro občany diskriminované na trhu bydlení ve spolupráci se soukromými vlastníky bytů v Praze a okolí. Dosud se podařilo navázat spolupráci se 16 soukromými vlastníky bytů ochotnými poskytnout pronájem matkám samoživitelkám, romským rodinám či dalším osobám v obtížných situacích.

Po úvodních příspěvcích se diskutovalo o tématech zavádění systému sociálního bydlení v obcích, sociální práce vázaná na bydlení a bytový fond potřebný pro sociální bydlení. Součástí diskusí bylo i krátké představení kvalitně fungujícího prostupného bydlení v Rokycanech a životních příběhů dvou z prvních klientů sociálního bydlení v Plzni. Příběh jednoho z nich odkazuje na skutečnost, že do situace bytové nouze z důvodu zdravotních komplikací se může lehce dostat každý z nás, obzvlášť žije-li bez partnera či rodiny.

Konference byla součástí aktivit projektu Podpora odborného partnerství – prostupné a sociální bydlení v Plzeňském kraji, který díky podpoře z Operačního programu Zaměstnanost uskutečňuje Centrum pro komunitní práci západní Čechy ve spolupráci s městy Rokycany, Klatovy, Dobřany a Nýrsko a s Plzeňským krajem. Cílem projektu je zpracovat modelová řešení sociálního bydlení pro zapojená města a zpracovat doporučení pro Plzeňský kraj v oblasti uspořádání sociálních služeb navazujících na sociální bydlení na krajské úrovni.*

Bližší informace o konferenci i projektu realizovaném v Plzeňském kraji je možné získat na www.plzenske-socialni-bydleni.cz.

/zr/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down