Autor
Kategorie:
Různé

V Podbřezí se slavil titul Era Starosta roku 2013

Vítěz 5. ročníku soutěže Era Starosta roku Antonín Novotný z obce Podbřezí v okrese Rychnov nad Kněžnou sice titul a šek na 250 tisíc korun pro svou obec obdržel už 22. 10. v pražské Malostranské besedě. Avšak oslavy jeho triumfu vyvrcholily až v pátek 1. 11. přímo v Podbřezí, kde za účasti...

Vítěz 5. ročníku soutěže Era Starosta roku Antonín Novotný z obce Podbřezí v okrese Rychnov nad Kněžnou sice titul a šek na 250 tisíc korun pro svou obec obdržel už 22. 10. v pražské Malostranské besedě. Avšak oslavy jeho triumfu vyvrcholily až v pátek 1. 11. přímo v Podbřezí, kde za účasti obyvatel své obce převzal z rukou ředitele Nadace VIA Jiřího Bárty a Jitky Švejcarové, manažerky Společenské odpovědnosti Ery symbol svého úřadu, Rychtářské právo.


Oslavit vítězství svého starosty přišly dvě stovky obyvatel obce. Nechyběli ani zá-stupci organizátorů soutěže, tedy Nadace VIA a Ery. Gratulovat přijela do Podbřezí i Starostka roku 2012 Vlasta Mokrá Násedlovic na Hodonínsku.

Do letošního ročníku soutěže bylo přijato 77 nominací, z nichž vzešlo pět finalistů. Kromě Antonína Novotného to byli: Růžena Balláková z obce Svatý Jan nad Malší na Českobudějovicku, Josef Mikulášek z obce Sloup na Blanensku, Radim Sršeň z obce Dolní Studénky na Šumpersku a Zdeněk Valenta z obce Březno na Chomutovsku (podrobněji viz MO č. 11/2013).

Era Starosta roku 2013 Antonín Novotný s předsedkyní hodnoticí komise Danielou Brůhovou (vlevo) a manažerkou Společenské odpovědnosti Ery Jitkou Švejcarovou.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *