26.11.2018 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Praze budou předána ocenění nejvýznamnějších řešení Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa.

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ míří k závěru. Noví držitelé prestižních ocenění kategorií Projekt a Idea Smart city 2018 budou vyhlášeni 27. listopadu 2018 v prostorách ČVUT/CIIRK v Praze. Odborná porota soutěže poprvé ocení nejlepší projektová řešení ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska a Německa.

Podruhé v Česku probíhá soutěž v oblasti SMART CITY – Chytrých měst. Soutěž „Chytrá města pro budoucnost 2018“ pořádá SCII/ Smart City Innovations Institut pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Svazu měst a obcí a Asociace krajů České republiky. Cílem soutěže je celoroční propagace, edukace veřejné správy a dodavatelů spolu s podporou využití inovativních postupů a nejmodernějších technologií, které mají přinést veřejnosti zkvalitnění života ve městech a obcích.

Strategie tzv. Chytrých měst za poslední rok v České republice přinesly zásadní změnu ve vnímání fenoménu Smart City. Veřejná správa významně pokročila v realizaci využití tzv. chytrých technologií.  Starostové, úředníci i veřejnost se učí rozpoznávat přidanou hodnotu integrovaných „smart“ technologií především na spuštěných pilotních projektech.

Rostoucí význam a vnímání ekosystému Chytrých měst a regionů se odrazil v letošním ročníku násobným počtem přihlášek národních a mezinárodních řešení. Odborná porota soutěže hodnotila více než dvě stovky přihlášek, anotací a dalších dokumentů přihlašovatelů.

Nominováno bylo čtyřicet řešení obcí, měst a krajů v kategoriích PROJEKT a IDEA SMART CITY/ REGION 2018, například hl. město Praha, Brno, Ostrava, Kladno, Hradec Králové, Karlovy Vary, Kolín, městys Svitávka, Těšetice, Žďár nad Sázavou, MČ Praha 3, Moravskoslezský kraj, Středočeský kraj, Královéhradecký kraj a další.

Odborná porota soutěže Chytrá města pro budoucnost 2018 letos ocení vítěze v následujících dílčích kategoriích:

o          Chytrá obec 2018 do 10 000 obyvatel

o          Chytré město 2018 do 50 000 obyvatel

o          Chytré město 2018 nad 50 000 obyvatel

o          Chytrý region 2018

o          IDEA/VIZE Smart City 2018

o          zahraniční ocenění pro nejlepší projekty Smart City ze Slovenska a Německa

o          Smart City Start Up 2018

o          Datový portál města 2018

o          Smart City projekt určený veřejnosti a komunitám

o          Urbanismus a strategické řízení

o          2 zahraniční ocenění pro nejlepší projekty Smart City ze Slovenska a Německa

 

Soutěž Chytrá města pro budoucnost probíhá za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj, který je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst. Městům poskytuje metodickou podporu, přehled v oblasti financování, prostor pro sdílení dobré praxe v rámci českých i zahraničních zkušeností, pořádá odborné semináře a podporuje osvětu a odbornou iniciativu ze strany dalších aktérů.

Institucionálními partnery pro vyhlášení zahraničních ocenění jsou Dreberis, Spolkové ministerstvo hospodářství a energetiky a Združenie podnikatelov Slovenska.*

 

 

Kontakt: 

Radim ŠEVČÍK, 

SCII/ Smart City Innovations Institut, z. ú.

 

T: 420 739 471 046

M: sevcik@scii.cz

W: www.smartcityinstitut.cz

W: www.soutezchytramesta.cz

Office: Pohankova 34/8 , BRNO, 628 00

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down