V Praze jednala valná hromada Národní sítě Místních akčních skupin ČR

Při příležitosti letošní valné hromady Národní sítě Místních akčních skupin se v závěru minulého týdne do české metropole sjelo přes 150 zástupců členských organizací ze všech koutů České republiky. V rámci dvoudenní akce zástupci venkovských regionů dostali příležitost potkat se nejen mezi sebou, ale také se zástupci klíčových státních organizací.

První den se nesl v duchu pracovních skupin a partnerských organizací. Po celé Praze se najednou konalo několik odborných seminářů a vycházek. Doprovodný program prvního dne byl ukončen společenským večerem v Národním zemědělském muzeu. Vrcholem dvoudenní akce bylo samotné zasedání valné hromady v prostorách Akademie veřejného investování.

Společně se nám opravdu podařilo alespoň na dva dny přivést venkov do Prahy,” zhodnotila setkání předsedkyně Jana Kuthanová, která již třetím rokem vede organizaci sdružující přes 175 místních akčních skupin z České republiky. Ty společnými silami a za pomoci metody komunitně vedeného místního rozvoje usilují o udržitelný rozvoj českého venkova.

Záštitu nad konáním Valné hromady Národní sítě Místních akčních skupin ČR převzal místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš spolu s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem. V posledních letech se podařilo i díky Národní síti z místních akčních skupin vytvořit silného územního aktéra. Na národní úrovni patří organizace mezi klíčového partnera, který zastupuje zájmy většiny tuzemských venkovských oblastí.

Valná hromada Národní sítě Místních akčních skupin ČR schválila výsledek hospodaření organizace a výroční zprávu za rok 2023. Klíčovým výstupem celostátního setkání je jednotný postup pro nadcházející období, v současnosti totiž probíhá v Bruselu vyjednávání podoby programového období 2028+. Pouze společný postup může místním akčním skupinám opětovně zajistit značné finanční prostředky a transparentní podmínky.

/zr/*

O aktivitách Národní sítě Místních akčních skupin ČR jsme psali například zde: https://moderniobec.cz/udalost/energofest-dvoudenni-konference-komunitni-energetiky-a-energetickych-uspor/ nebo zde: https://moderniobec.cz/stitek/mistni-akcni-skupina-mas-posazavi/ .

Na snímku: Jednání Valné hromady NS MAS ČR se uskutečnil ve dnech 25. a 26. dubna v Praze

Foto: archiv NS MAS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down