V Praze-Stodůlkách instalovali lavičku, která nese jméno Václava Havla

Ve Stodůlkách byla 17. listopadu odhalena lavičku Václava Havla. Ve světě se tak stala jedenapadesátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. V budově Business Centre Aspira je zároveň pro veřejnost volně přístupná výstava „Střípky revoluce“.

"Lavička představuje zkvalitnění veřejného prostoru této městské části, zároveň slouží jako připomínka na historii sametové revoluce, kterou si tak může připomenout každý občan," řekl David Vodrážka, starosta Prahy 13.
Lavička se nachází v Bucharově ulici mezi kancelářskými budovami nedaleko stanice metra Nové Butovice. Umělecky pojaté  posezení tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Lavičky na počest Václava Havla stojí už na náplavce Hollar, v Suchdole, Horních Počernicích a na Maltézském náměstí, kde byla 1. května 2014 odhalena ta vůbec první na českém území.

Doprovodná výstava

Součástí slavnostního odhalení lavičky Václava Havla je také tematická výstava 'Střípky revoluce' v prostorách Business Centre Aspira. Výstava zaznamenává průběh a svědectví toho, co se dělo v listopadových dnech a po listopadových dnech v roce 1989. Příběhy spojené se sametovou revolucí ale výstava nepředstavuje jen formou textů a fotografií na panelech, ale využívá také rozšířenou realitu. V aplikaci Festival svobody, tak si můžete některé obrázky rozpohybovat a vidíte v podstatě videozáběry s titulky, výstava tak nabízí výrazně více informací, než kolik najdete jen na panelech. Aplikaci si zájemci mohou stáhnout pomocí QR kódů uvedených na panelech a v ní si pak rozkliknout tlačítko 'rozšířená realita'. Pak už stačí jen namířit fotoaparát telefonu na obrázky na panelech a z nich se v telefonu spustí video. Výstava bude přístupná následující tři týdny.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down