V pražském Karlíně vznikne nový park pro pejskaře

Pro majitele psích miláčků vznikne další park na území městské části Praha 8. Louka mezi ulicemi Sokolovská a Pobřežní bude určena pro volný pohyb psů a zahrne také agility prvky. Otevřena by měla být v září 2018.

Psí park bude stát na dosud nevyužívaném a zanedbaném místě v Sokolovské ulici. To jinými slovy znamená, že na jedné straně poskytneme majitelům psů další místo pro venčení a výcvik a zároveň zrevitalizujeme veřejný prostor,“ říká k záměru místostarosta osmé městské části Matěj Fichtner. Park s volným pohybem psů v Karlíně vhodně propojí Kaizlovy sady s plánovanými zelenými plochami projektu Rohan City, plánovaného na Rohanském ostrově. Záměr byl předem projednán s místními občany a spolky, s hlavním městem Prahou i s karlínskými developery.

Výstavbu a revitalizaci provede firma OK GARDEN s. r. o., která na tomto projektu pracuje s rozpočtem zhruba 11,5 milionu korun. V rámci úprav, které by měly započít v únoru 2018, budou realizovány nové komunikace s mobiliářem, oplocení parkové plochy a plochy s agility prvky. Úpravou projde také zeleň. Půjde o ošetření a výsadbu nových stromů a keřů. V rámci komunikací bude také odstraněna část bývalého železničního valu na obou koncích řešeného území. „Jsem si jistý, že tímto krokem potěšíme nejen pejskaře, ale také další obyvatele naší městské části. Ti v budoucnu ocení úbytek volně pobíhajících psů v ulicích i větší pořádek,“ dodává Matěj Fichtner.
První psí louka v Praze 8 vznikla v roce 2005 v Libni. Louka u Sokolovské ulice bude již desátá v pořadí. Přehled všech psích luk na území osmé městské části najdete na mapovém portálu Prahy 8: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1pl3BtsL1bIYUpkbZl4Ee17uEqek&ll=50.117607593516276%2C14.447123164032063&z=14.*

/zr/

Na snímku: Vizualizace budoucí psí louky mezi ulicemi Sokolovská a Pobřežní v pražském Karlíně. Park s volným pohybem psů má začít sloužit v září příštího roku.

Vizualizace: archiv MČ Praha 8

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down