V Rybitví u Pardubic vznikne moderní spalovna odpadů

Společnost AVE CZ obdržela dne 11. května 2023 souhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí (MŽP) pro záměr
modernizace spalovny průmyslových odpadů v Rybitví u Pardubic. Schválení znamená, že nic zásadního nebrání provedení modernizace.

Stanovisko je úspěšným završením dlouhodobého schvalovacího procesu, ve kterém byly v dokumentaci EIA zapracovány všechny připomínky, a záměr nerozporovaly ani další nezávislé autority – Česká inspekce životního prostředí, krajská hygienická stanice či Krajský úřad Pardubického kraje. Předpokladem je, že spalovna pomůže s bezpečným odstraněním odpadu především v Pardubickém a sousedním Královéhradeckém kraji.
„Jde o zásadní milník v projektu, okolo kterého jsme vedli velmi intenzivní a pro nás přínosný dialog se širokou i odbornou veřejností. Rozhodnutí příslušných úřadů vnímáme jako potvrzení názoru, že záměr společnosti AVE CZ je ku prospěchu Pardubického kraje a České republiky jako celku,“ komentuje souhlasné stanovisko MŽP jednatel AVE CZ Aleš Hampl.

Platí, že naprostou prioritou při plánování a realizaci záměru je ochrana zdraví obyvatel v okolí spalovny. Tomu napomohou nejmodernější dostupné technologie, včetně několikastupňového čištění spalin. „Provedení modernizace samozřejmě počítá i se všemi dalšími podmínkami, které MŽP v rámci schválení záměru zdůraznilo. Jde například o zabezpečení skladovacího prostoru pro odpady, instalaci protihlukových opatření, časová a místní omezení dopravy odpadu a podobně. Schválení modernizace je kromě toho pozitivní zprávou i v kontextu postupného legislativního omezování ukládání nebezpečných a dalších odpadů do skládek v příštích letech,“ dodává Aleš Hampl.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down