V soutěži Inspirativní region zaujaly projekty z Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Ostravy-Poruby

Soutěž agentury CzechInvest s názvem Inspirativní region oceňuje projekty, které propojují místní samosprávy a podnikatelské prostředí. Výsledky letošního ročníku byly zveřejněny ve čtvrtek 2. prosince v Praze. První místo patří Statutárnímu městu Jihlava s projektem elektronických služeb pro podnikatele.

Do finálové pětice soutěže Inspirativní region (dříve Investičně atraktivní region) se probojovalo Statutární město Jihlava, Statutární město Brno, Městský obvod Ostrava-Poruba, město Žďár nad Sázavou a město Kunovice. Jejich zástupci obhajovali ve čtvrtek 2. prosince soutěžní projekty před odbornou porotou v Kampusu Hybernská v Praze. Členy poroty byli například  Patrik Reichl, ředitel agentury CzechInvest, Marie Zezůlková, ředitelka Odboru regionální politiky MMR či Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR.

První místo patří Jihlavě za trojlístek elektronických služeb pro podnikatele. Jde o aplikaci Mapa pozemků pro investory, aplikaci Poplatek z pobytu pro podnikatele v sektoru v ubytování a objednávkovou aplikace WebCall pro vyřizování žádostí na živnostenském úřadě.

Druhý skončil Žďár nad Sázavou s projektem Průmyslová zóna Jamská II. Město díky tomuto projektu získalo k původním plně obsazeným 20 hektarům (průmyslová zóna Jamská I) dalších 10 hektarů určených k výrobě a komplementární činnosti s vyšší přidanou hodnotou. Město hodlá v této zóně upřednostňovat malé a střední firmy se zaměřením na technologie, výzkum a vývoj.

Třetí místo má Ostrava-Poruba s projektem Sdílko Poruba. Sdílko (sdílené modulární kontejnery) je pop-up expozicí, netradičním výstavním a prodejním prostorem. Koná se jako bienále vždy v jiných částech městského obvodu, kdy se představují zajímaví prodejci a obchodníci z Ostravy a okolí. Projekt umožňuje vytvářet nové spolupráce a vyzdvihuje důležitost lokálních a kamenných prodejen.

Město Kunovice soutěžilo s projektem rozšíření prostor infrastruktury Podnikatelského inkubátoru Kunovice – Stará škola. Tyto prostory přinesly městu navýšení počtu podnikatelských subjektů i zvýšenou nabídku služeb v oblasti kreativního průmyslu.

Brno do soutěže přihlásilo projekt Prototypuj a ověřuj. Jedná se o nástroj financování kritické, rané fáze inovativních projektů. Výstupem má být prototyp či služba, kterými si jednotlivci nebo firmy otestují, zda jejich výrobky nebo nápady obstojí v tržním prostředí. Program cílí na fyzické osoby i malé a střední podniky se sídlem či provozovnou v Jihomoravském kraji.*

/sd/

Na snímku zástupci měst, která tvořila finálovou pětici soutěže Inovativní region 2021. Na pódiu zleva: Vladimír Křivánek, vedoucí odboru informatiky jihlavského magistrátu,  Eva Holzová, manažerka smart city projektů brněnského magistrátu, Bronislava Kulíšková, ekonomka Podnikatelského inkubátoru Kunovice, Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby a Martin Mrkos, starosta Žďáru nad Sázavou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down