V soutěži Kalendář 2017 se mohou prosadit také obce a města

Ocenit výjimečné kalendáře, a to nejen pokud jde o kvalitu polygrafického zpracování a originálního návrhu, ale i z hlediska společenského přínosu či silného lidského příběhu, který stál u jeho zrodu, si klade za cíl soutěž Kalendář 2017. Samostatnou oceňovanou skupinou v ní jsou kalendáře přihlášené městy a obcemi, na jejichž tvorbě se mnohdy podílejí místní výtvarníci a fotografové. Stejně jako loni se soutěží v kategoriích Nástěnný kalendář a Stolní kalendář. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 20. února 2017.

Pořadatel soutěže – společnost M.I.P. Group, a. s., ve spolupráci s ABF, a. s., považuje kalendáře obcí a měst za zprostředkovatele atmosféry daného místa, což mj. napomáhá i rozvoji cestovního ruchu. Ve svém důsledku se tak tyto kalendáře mohou podílet na obnově participace občanů na rozvoji jejich města či obce.

Kalendáři, který odborná porota vyhodnotí jako nejlepší ve skupině obcí, udělí i letos cenu Svaz měst a obcí ČR. V minulém ročníku soutěže ji získal kalendář města Říčany (okr. Praha-východ) nazvaný "Kalendář Říčany, tužme se! 1910–1949" za jednoznačně nejoriginálnější zpracování, provedení a nápad. Ve zprávě poroty soutěže bylo dále uvedeno: "Vtipné a hravé řešení evokující gramofonovou desku. Koncept přežil střídmost v ladění barev. Soulad grafiky, barevnosti a výběru papíru."

Mezi kritéria hodnocení kalendářů přihlášených do soutěže patří celková výtvarná úroveň řešení, originalita a inovativní přístup zpracování, efektivita marketingového sdělení, kvalita polygrafického zpracování a společenský přínos (např. podpora sociální a společenské role, přínos pro rozvoj cestovního ruchu, podpora mladých tvůrců apod.).

Soutěž Kalendář 2017 je doprovodnou akcí veletrhu REKLAMA POLYGRAF, který se příští rok na výstavišti PVA EXPO Praha v pražských Letňanech bude konat 24. až 26. dubna. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 24. 4. 2017.*

Základní informace o soutěži i on-line přihlášku naleznete na: http://kalendarroku.cz/soutez/base-info.

/rš/

Na obrázku: Titulní strana kalendáře města Říčany nazvaného "Kalendář Říčany, tužme se! 1910–1949", který byl v minulém ročníku soutěže vyhlášen jako nejlepší kalendář obce a obdržel Cenu Svazu měst a obcí ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down