V týdnu od 3. do 9. října se veřejnost může seznámit s fungováním sociálních služeb

Ve dnech 3. až 9. října probíhá už 14. ročník celorepublikové akce Týden sociálních služeb. Smyslem je upozornit širokou veřejnost na existenci, fungování a především význam sociální služby v ČR. Řada zařízení, jako jsou kupříkladu domovy pro seniory, poradny a další organizace, se otevírají veřejnosti. 

Týden sociálních služeb je obdobím, kdy se potkávají poskytovatelé sociálních služeb, zástupci státu, krajů, měst a obcí a mnozí další odborníci, aby diskutovali o sociálních službách. Probíhají desítky různých aktivit zaměřených na veřejnost, na zaměstnance, zaměstnavatele a další odborníky z oblasti poskytování sociálních služeb, konference, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb.

Když Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR v roce 2009 poprvé iniciovala uspořádání Týdne sociálních služeb České republiky, měli jsme jediný cíl: upozornit veřejnost na sociální služby v ČR, představit je jako služby potřebné, nutné, kvalitní, ale hlavně umožňující důstojný život tisícům občanů a uživatelů těchto služeb. Po několika letech pořádání Týdne sociálních služeb, kdy již můžeme mluvit o tradici, stejný cíl zůstává i nadále hlavním smyslem této celonárodní akce, ale její celkový záběr i očekávání a cíle se rozšířily,“ vysvětlil Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, z. s.

V tomto týdnu se otevírají sociální zařízení například i v Olomouckém kraji, mezi nimi i Domov u Třebůvky v Lošticích. „Den otevřených dveří vnímám jako připomenutí toho, že naše zařízení je otevřeno celoročně pro každého, kdo nás chce navštívit. Současně je to příležitost, abychom se jako sociální služby stmelili, prezentovali se na veřejnosti jednotně a ukázali, co pro ni v pobytových, terénních i ambulantních vykonáváme," uvedl ředitel loštického domova Ondřej Jurečka.

V pátek 7. října přivítá návštěvníky také Hospic na Svatém Kopečku, který si připomíná už dvacáté výročí od svého otevření. „Velice rádi se zapojujeme do Týdne sociálních služeb. Právě tyto služby jsou důležité, protože se dotýkají životů spousty lidí. Můžeme jim tak přiblížit hospicovou péči, " sdělila ředitelka hospice Marta Šťastná.*

Více informací o Týdnu sociálních služeb na www.tyden-socialnich-sluzeb.cz.

/zr, sd/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down