Valašské Meziříčí hostí putovní výstavu soutěže Young Architect Award 2016

V Muzejním a galerijním centru, Zámek Žerotínů, ve Valašském Meziříčí se až do 23. dubna představují studie začínajících architektů a studentů architektury na téma Architektura mimo čas. Jde o práce, jimiž byl obeslán loňský ročník této soutěže, jejímž mediálním partnerem je časopis Moderní obec a každoročně v jejím rámci uděluje i svoji vlastní cenu. Loni ji obdržel mladý slovenský architekt Samuel Netočný za Kaplnku vzkriesenia v Popradě-Kvetnici.

Také jeho studie je ke zhlédnutí na panelové výstavě ve 2. patře Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí. Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání. Účelem je zapojit autory do tvorby kvalitního veřejného prostoru, přiblížit architekturu široké veřejnosti a v neposlední řadě podpořit veřejnou diskusi o architektuře.

V roce 2016 proběhl již osmý ročník soutěže, tentokrát na téma Architektura mimo čas. Nejlepší práce byly oceněny 20. září 2016 již tradičně při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Z celkem 76 přihlášených studií poslala porota do finále 18 prací. Následně ocenila sedm z nich. S nominovanými projekty se bude moci veřejnost seznámit právě na výstavě, která odstartovala vernisáží na veletrhu FOR ARCH.*

On-line přihláška do letošního ročníku soutěže Young Architect Award 2017 bude spuštěna 22. března na: http://yaa.cz/aktuality/detail?id=14915&utm_source=4967&utm_medium=w  .

/rš/

K foto:

Cenu časopisu Moderní obec loni v rámci soutěže Young Architect Award 2016 získal mladý slovenský architekt Samuel Netočný. Na snímku po převzetí ceny s redaktorkou Moderní obce Evou Vítkovou (vlevo) a členkou předsednictva Svazu měst a obcí ČR Květou Halanovou, starostkou Jílového u Prahy

FOTO: ARCHIV YAA

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down