Ve čtyřech obcích mají nová zastupitelstva

Obyvatelé čtyř obcí si v včera zvolili nová zastupitelstva. Mandát získalo 15 mužů a 11 žen. Průměrný věk zastupitelů je 44,5 roku. O výsledcích rozhodlo 67,6 % voličů.

Jako první sečetla výsledky okrsková volební komise v Zádubu-Závišíně na Chebsku, a to v sobotu ve 22:55 hodin. Volby se v této obci naposledy konaly loni v srpnu, zastupitelstvo se tam však znovu rozpadlo. Tři mandáty tentokrát obdrželo uskupení SOUSEDÉ 2014, dva mandáty Jsme tu pro Vás, po jednom mandátu NAŠE OBEC a také JSME JEDNA OBEC.

Vůbec nejvyšší volební účast na úrovni 72,1 % byla ve Lhotsku na Zlínsku. V pětičlenném zastupitelstvu usednou čtyři zástupci uskupení Změna pro Lhotsko a jeden reprezentant NEZÁVISLÝCH LHOCANŮ. V této obci uspěla vůbec nejmladší sestava v rámci sobotních voleb. Průměrný věk zastupitelů je 39,2 roku,“ uvedla místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová.

V Konojedech v okrese Praha-východ přišlo k volebním urnám 70,7 %voličů. Tři křesla v sedmičlenném zastupitelstvu získalo uskupení Sdružení rodáků Konojed, dvě Dobromysl Konojedy a rovněž dvě Spokojenější Konojedy 2018.

V komunálních volbách v Pískové Lhotě na Nymbursku se nejvíce dařilo uskupením Občané a Pro lepší obec, která získala shodně po dvou mandátech. Po jednom mandátu obdržela sdružení PRO ROZVOJ A LEPŠÍ TVÁŘ OBCE, LIST pro Pískovku-LiST a SLUŽBA VEŘEJNOSTI!. V Pískové Lhotě bude mít nové zastupitelstvo nejvíce žen ve srovnání s ostatními zastupitelstvy, o kterých voliči v sobotu rozhodovali. Bude jich pět v celkem sedmičlenném zastupitelstvu.*

Výsledky jsou dostupné na webu www.volby.cz. V úterý 3. dubna je ČSÚ předloží Státní volební komisi.*

/tz/

Na snímku: Písková Lhota

Foto: piskova-lhota.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down