Ve čtyřech obcích si ke konci roku nadělili nová zastupitelstva

V sobotu 11. prosince se v obcích Komňa na Uherskohradišťsku, Lužice na Mostecku, Nová Ves na Liberecku a Rovná na Pelhřimovsku volila nová zastupitelstva. Počet zastupitelů v těchto obcích klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 28 mandátů se v nových volbách ucházelo 99 platných kandidátů.

Volební účast dosáhla 62,41 %. Nejvyšší zájem zaznamenali v obci Rovná, kde volilo 93,62 % oprávněných voličů. Mandát získalo celkem 8 žen a 20 mužů. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 46,7 let. Nejstaršímu je 69 let, nejmladšímu 33 let.

Pro nové volby do zastupitelstev v uvedených čtyřech obcích bylo zaregistrováno celkem 13 kandidátních listin. O 28 zastupitelských postů se ucházelo 36 žen a 63 mužů. Průměrný věk kandidujících byl 46,6 roku. Nejmladšímu kandidátovi bylo 22 let, nejstaršímu 72 let.

Zpracování výsledků sobotních voleb pro nás symbolicky uzavírá poměrně náročný, ale úspěšný rok. Uskutečnily se v něm čtvery nové či opakované volby do obecních zastupitelstev a především velmi sledované volby do Poslanecké sněmovny. Museli jsme přitom většinou pracovat v náročnějších epidemických podmínkách, které kladly větší nároky na vybavení i personální zabezpečení,“ zhodnotila Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

 Poslední volební okrsek byl zpracován v neděli 12. prosince v 03:49 hodin. V pondělí výsledky hlasování projedná Státní volební komise a po schválení budou zveřejněny ve Sbírce zákonů.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down