V Dnech evropského dědictví se otevřou památky

Šesté Dny evropského dědictví, které statutární město Liberec pořádá ve spolupráci s partnerskou Žitavou, začnou v Liberci v sobotu 9. září a bude otevřeno celkem 26 objektů. Novinkou letošního roku je židovská synagoga a škola Na Bojišti, kde bude v letošním roce možné vystoupat na věž.

Dny evropského dědictví pořádá město Liberec ve spolupráci s partnerským městem Žitava, kde se akce jmenuje Den otevřených památek. Většina objektů se otevírá v 9 hodin a zavírá v 17 hodin. Kompletní seznam objektů zájemci najdou na www.liberec.cz/ehd

Aktuální informace pak mohou zájemci sledovat i na Facebooku - http://bit.ly/2eF9r5z

 

Kromě otevřených objektů na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. V Liebiegově paláci (budova bývalé galerie) bude Komunitní středisko Kontakt slavit 10. narozeniny. Kromě  komentovaných prohlídek, koncertů a dílniček bude možné absolvovat jógu v parku, jízdy na koních nebo pohádkové soutěže.

Letošní novinkou jsou také kostýmové prohlídky historické budovy radnice s náměstkem Ivanem Langrem (10:00 a 13:00). Zajímavá bude i komentovaná prohlídka výstavy RAF – Reichenberger automobile Fabrik, která začíná ve 12 hodin ve vestibulu nového magistrátu.

Den otevřených památek se v Žitavě uskuteční v neděli 10. 9. V sousedním městě se ten den otevře celkem 39 objektů a připraven je i bohatý doprovodný program. Např. prohlídku „Macht und Pracht“, Hrobky a hroby na křížovém hřbitově bude možné ve 14 hodin absolvovat v českém jazyce. I v letošním roce budou moci účastníci využít služeb dopravce TRILEX a v neděli 10. 9. vyrazit do Žitavy vlakem. Stačí si koupit jednosměrnou jízdenku Liberec – Žitava. Tu si pak v některém z otevřených objektů orazítkovat a zpět pak jet zdarma.

Důležité upozornění: v úseku Hrádek nad Nisou – Žitava, Žitava – Hrádek nad Nisou bude obvyklé vlakové spojení nahrazeno náhradní autobusovou dopravou.*

/TZ/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down