Ve Frenštátě pod Radhoštěm vznikne nová sportovní hala pro středoškoláky i spolky

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm dostane novou sportovní halu a multifunkční sportoviště. Mimo školních hodin tělocviku budou areál využívat také místní sportovní spolky a organizace. Projekt Moravskoslezského kraje má podpořit i dotace z Národní sportovní agentury. Na halu a následný provoz bude přispívat také město.

„Náš region se ocitl v dynamickém procesu transformace. Nazval jsem jej OD TĚŽBY UHLÍ K TĚŽBĚ DAT. Jestli se má z našeho regionu stát významný technologický a inovační hráč, neobejdeme se bez nadaných mladých lidí s technickým vzděláním. Velký důraz klademe na kvalitu výuky, moderní vybavení, ale také odpovídající zázemí,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Výstavba sportovní haly má začít v první polovině v března.

„Nová hala bude splňovat všechny technické požadavky pro tréninky i sportovní utkání. Bude mít možnost získat certifikaci na pořádání sportovních zápasů a soutěží ve volejbale, florbale, futsalu a ve stolním tenisu. Významně posílí sportovní dění na Frenštátsku,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

„Realizace haly by podle smlouvy se zhotovitelem měla trvat 15 měsíců. Celkové náklady jsou vyčísleny na 145 milionů korun. Věřím, že se nám podaří získat dotaci od Národní sportovní agentury, hovoříme o příspěvku ve výši zhruba 60 milionů korun. O zbytek nákladů se ze dvou třetin podělí Moravskoslezský kraj, třetina půjde z rozpočtu města Frenštát pod Radhoštěm. Město by se také mělo podílet na provozu haly,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

„Město nemá sportovní zařízení, které by se byť jen blížilo parametrům plánované stavby a z pozice kolektivních sportů se jedná o vítanou investici. Ve věci krytí provozních výdajů a využití haly budou teprve vyvolána jednání, která budou toto smluvně definovat. Aktuální provoz stávající městské sportovní haly je ztrátový, a to více než 1,1 milionu korun při starých cenách energií. Hala je i v tristním stavebně technickém stavu. Je tedy zřejmé, že by vyžadovala nákladnou investici na rekonstrukci, která by určitě převýšila stávající spoluúčast města k výstavbě nové haly. Ze strany města jsme zaslali požadavek Moravskoslezskému kraji, ve kterém žádáme změnu Memoranda a rozložení spoluúčasti města na splátky tak, abychom neomezili financování dalších potřebných akcí ve městě,“ sdělil starosta města Frenštát pod Radhoštěm Jan Rejman.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down